‘Kardeş Şehirler Projesi’ kapsamında ilçemize geldiler..
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun himayesinde gerçekleştirilen ‘Kardeş Şehirler Projesi’ kapsamında ilçemize gelen Artvin heyeti ilçemizi gezdi.
Ahlat  Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı'nın birlikte organize ettiği gezi programında Artvin’li misafirleri ağırlayan Kaymakamımız Bülent  Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanımız A. Mümtaz Çoban  huzurun, kardeşliğin, kadim kenti Kutlu Şehir  Ahlat’a geldikleri için Artvinlilere teşekkür ederek, “  Proje kapsamında ilçemize gelenleri  Ahlat’ın tarihi  yerlerini gezdirip  bu yerler hakkında gelen misafirlere bilgilendiren Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız  Ahlat’ın tarihten gelen önemi ve günümüzde üzerinde barındırdığı tarihi ve konumu ve eserleri ile günümüzde bile ülkemiz için önemli olduğunu vurgulayan karşılıklı sıcak sohbetler yapıldı daha sonra bu tarihi alanlarda hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından ilçemizdeki bir günlük gezi programı sona erdi.
 
Artvin Kültür ve Turizm Şube Müdürü İhsan Aslan Proje kapsamında ziyaret ettikleri Ahlatı’ı tanımaktan ve Ahlat Kaymakamı  ve Belediye Başkanının heyetimize göstermiş olduğu bu sıcak ev sahipliği  nedeniyle tüm Artvin’liler adına teşekkür ederek, bundan sonraki süreçte bu gönül birliğinin ve köprüsünün devam edeceğine inandığını dile getirdi.
 Kaymakamımız ve Beledi Başkanımız Sayın İçişleri Bakanımızın himayelerinde bu kardeşlik köprüsü ve gönül köprüsü adına yapılan bu proje çok önemli bir projedir. Bu anlamda sizleri burada ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” Dedi.
 
İSAY2 Galeri