GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ AKİF ÇAĞATAY KILIÇ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ AKİF ÇAĞATAY KILIÇ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ


1747449

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Anadolu'nun Orhun Abideleri olarak da nitelendirilen Bitlis'in Ahlat ilçesinde ki tarihi Selçuklu Mezarlığını gezdi.

  Bakan Kılıç'a Selçuklu Mezarlığı gezisinde Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban'da eşlik ederek ileçnin tarihi hakkında burada bilgi verdiler.

  Tarihi mezarlıkta devam eden dombra müziğinin Arapça versiyonunun çekildiği alanda büyük bir heyecanla bakanı karşılayan Bayırbucak Türkmeni giyimi ile tüm dikkatleri üzerine çekerken, Bakan Kılıç ile arasında ki diyalog ise kahkahaya neden oldu.

 

  Burada Bakan Kılıç ile kısa bir sohbet eden Bayırbucak Türkmeni sanatçılarından Adil Şan, "İsteriz ki Bayırbucak Türkmenlerinde de 150-200 aile buraya getiresiniz. Öz yurdumuzda otağlarımız olsun. Hepimiz 10-15 tane uşak yapıyoruz, buranın nüfusunu ikiye katlarız" dedi.

Bakan Kılıç ve beraberindekilerin Ahlat ziyaretinde Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban eşlik ettiler.

Bakan Kılıç, Selçuklu Mezarlığının ardından ilçeden ayrıldı.

4367622

2450011

2426513

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması