KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU AHLAT MYO'NUN DÜZENLEDİĞİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU AHLAT MYO'NUN DÜZENLEDİĞİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI


1842

Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksekokulu (MYO) 2016-2017 mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

  Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Koçak, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, bazı kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

 

  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul birincisi Tuba Atay’ın konuşmasının ardından Ahlat MYO Müdürü Harun Koçak bir konuşma yaptı. Koçak,  bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplandıklarını belirterek,  “Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksekokulu 2016-2017 dönemi mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Konuşmama başlarken, Ahlatlı ve Ahlat’ta yaşayan birisi olarak boynumun borcu olan bir teşekkürler başlamak istiyorum. Geçtiğimiz hafta sonu Ahlat önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Ahlat Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Üniversitemizin de paydaşı olduğu TÜRKSAV tarafından 21. Düzenlenen Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri ödül töreni geniş katılımlı olarak Ahlat’ta bu salonda gerçekleşti. Gurur duyduk ve onurlandık. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızda  Ahlatla ilgili değerli ve anlamlı çalışmalarından dolayı ödüle layık görülmüşlerdir. Başta sayın kaymakamımız, belediye başkanımız ve sayın rektörümüzün şahsında emeği geçen herkese şükranlarımızı arz ediyorum. Sayın kaymakamımız ve belediye başkanımız göreve geldikleri günden beri aşkla ve şevkle Ahlat’a nasıl hizmet edebiliriz düşüncesiyle çalıştıklarına bizzat şahidim. Rabbim gayretlerini arttırsın ve hayırlı çalışmalarında muvaffak etsin. Ayrıca üniversitemiz ve okulumuz olarak bu tür çalışmalarda her zaman yanlarında olacağımızı da belirtmek istiyorum. Meslek Yüksekokulumuzda halen Bilgisayar programcılığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Yerel Yönetimler, Maliye, Geleneksel El Sanatları, Mimari Dekoratif Sanatlar ile Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Otomotiv Teknolojisi programları kapsamında toplam 10 program 596 öğrenci ve 25 öğretim elamanı, 8 idari personel ile faaliyetine en iyi şekilde devam etmektedir. Ayrıca Bankacılık ve Sigortacılık ile Mimari Restorasyon programları açılmış ancak öğrenci alımı henüz yapılamamıştır” dedi.

  Konuşmasının sonunda mezun olan öğrencilere de seslenen Koçak sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlamasını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Hayat dersinize iyi hazırlanın. Bildiğini iyi anlatır insan bilmediğinde bocalar. Bilmek ise saygınlık getirir. İnsanlara, yaşları ne olursa olsun saygı ile yaklaşın. Unutmayın ki sayılmanın ilk şartı saymaktır. Saygı ve sevgiyi sadece insana göstermekle kalmayın. Kainatın bir bütün olduğunu unutmayın. Kurtla kuşla omuz omuza, bulutlarla bir hizada kalın. Her şeyin farkında olun ama iyi olmayı seçin. İnsanı insan yapan, kötü olmaya gücü olduğu halde iyi olmayı seçebilmesidir. İyi kalmak büyük mücadele gerektirir. Ama meleklerin İlâhisi de ancak bu çileli yolun sonunda duyulur. Farklı fikirleriniz, farklı dünya görüşleriniz var, bunlar gelişecek de zaman içinde. Fakat uyarım şu ki neyi taşırsanız, efendi gibi taşıyın. Üslûbun fikirden önce geldiğini unutmayın. Bir de şunu unutmayın. İnsaniyet her şeyin üstündedir. İnsaniyetinizi diğer insanlara göstermekten geri kalmayın. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç ama hiç vazgeçmeyin. Hoşgörülü, kendinize özgü, ayaklarının üzerinde durabilen bireyler olarak başarılı gelecek nesillerin yetişmesinde de payınız olsun.

" dedi.

  Daha sonra konuşan BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli ise, öğrencileri mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, tüm öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.

  Ardındankonuşma yapan  Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, tüm öğrencileri öncelikle ayrı ayrı tebrik ettiğini ifade ederek, "Sizi buraya gönderen anne babalarınızın boynunu eğik bırakmadığınız için, önünüze çıkan engelleri aştığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Hayat önünüze her zaman engeller çıkartacak ama kazananlar sadece vazgeçmeyenlerdir. Başarı tesadüf değil başarı sadece gayret edenlerindir. Son olarak çok özel bir yerde eğitim öğretim hayatınızı tamamladınız. Siz değerli kardeşlerimizi tebrik ediyorum, bundan sonra ki hayatınızda başarılar diliyorum" dedi.

  Yapılan konuşmaların ardından Ahlat MYO Müdürü Harun Koçak tarafından katkılarından dolayı Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Başkan Çoban ve Rektör Yardımcısı Rüstemli'ye plaket takdim edildi.

  Ardından öğrencilere anı belgeleri ve bölüm birincilerine plaketleri protokol tarafından takdim edildi. Mezuniyet töreni pastası kesimi, kep atma ve kokteylin ardından sona erdi.

 

18485635 10154297184600683 3199109317389482645 n

18486301 10154297184580683 1533567812057113886 n

18528096 10154297184630683 4101476428269906799 n

18556068 10154297184640683 5976032004698655997 n

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması