VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR, "ÇOK HAREKETLİ VE CANLANDIRILMIŞ BİR AHLAT OLACAK" PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR, "ÇOK HAREKETLİ VE CANLANDIRILMIŞ BİR AHLAT OLACAK"


 

2.vali

Ahlat'ta 2 büyük projnine tanıtım toplantısına katılan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, " topyekun düşünüldüğü zaman işte sunumu yapılan projeler, gençlik merkezi, yıllardır yapılan Ahlat festivalleri tamamı birleştiği zaman bu şehirde turizmde, kalkınmada kendiliğinden gelecektir" dedi.

Vali Çınar, Çanakkale'de ki gibi Ahlat'a da gelenlerin kamp yapabilecekleri bir bina inşa ettireceklerini belirterek," Çanakkale'yi ziyarete giden gençlerin kalabileceği bir merkez yaptırmıştım. Orada ki o bina bitti. Dedim ki bunun bir küçüğünü de Ahlat'a yaptıralım. Kararı alındı son aşamasına da gelindi. Bu Cuma günü inşallah parasını da çıkartıyoruz. Burada yine Selçuklu mimarisine uygun bir bina yapılacak.

 

 

En az 4 yıldızlı otel konforunda olacak. Türkiye'nin her yerinde belediyeleri hareketlendireceğiz, askeri öğrenciler, polis teşkilatının öğrencileri, hakim ile kaymakam adayları ve benzeri herkesin özellikle gençlerimizin bu şehre gelip kamp yapmaları, deniz sporlarının etkinliklerinin yapıldığı, bu bölgenin gençlerinin de geldiği kaynaşmaların yaşandığı çok hareketli ve canlandırılmış bir Ahlat olacak. Buda işin başka bir tarafıdır. Topyekun düşünüldüğü zaman işte sunumu yapılan projeler, gençlik merkezi, yıllardır yapılan Ahlat festivalleri tamamı birleştiği zaman bu şehirde turizmde, kalkınmada kendiliğinden gelecek. Göçlerde duracak. Eminim ki geri dönüşlerde başlayacak. Bu şehirde hiç fark etmez Kürt-Türk gerçekten fark etmez vatanını, bayrağını, insanı ve dünyayı seven, birilerine uşaklık etmeyen, hastalıklı terörist ruhlu olmayan aileler, insanlar inşallah burada her zaman hakim olacaklar. Kötülere de meydan kalmayacak. Huzurunuzda tekrar DAP Bölge Kalkınma Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.  

VALİ ÇINAR, "AHLAT'I HEPİMİZ ÇOK ÖVDÜK BUNU HAK EDİYOR"

Vali Çınar, Ahlat'ta bulunmaktan ve buraya hizmet etmekten gurur duyduklarını ifade ederek, "Çünkü Ahlat ecdadın bize emanetidir. Her zaman diyorum Ahlat kozmik bir noktadır. Hem milli tarihimiz açısından hem de emin olun Dünya tarihi açısından kozmik bir noktadır. Burası İslamın, milli kültürümüzün Anadolu'ya yayılışı, bütün bu bölgede ezanların okunmasına vesile olan bir noktadır. Ne açıdan bakarsanız bakın çok büyük bir emanettir. Dolayısıyla  hepimizin gururunu yaşadığımız bu şehre hizmet borcumuz var. Sadece övmek yetmez ve yakışmaz. Hizmet etmek ve layık etmek gerekir. 2 ayrı proje gördük. Buda hizmet etme gayretlerinden bir tanesidir. Çok güzel projeler.Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu işin peşini bırakmayıp geliştirip uygulamak gerekiyor" dedi.

Vali Çınar,"Ahlat kozmik bir noktadır"

 

Vali Çınar, Ahlat'ın kozmik bir nokta olduğunu ifade ederek, "Dedik ya Ahlat kozmik bir noktadır. Çok belli başlı kökleri olan bir medeniyet merkezidir. Burada terörden dolayı bu kutsal şehrin, kadim şehrin, biraz hakarete uğradığını görüyoruz. Bu kadar güzel bir şehri göç ve terk etme var. Ama bunun aksine PKK dediğimiz bu amerikan emperyalistlerin uşağı, ahmak, alçak örgütün bu bölgeyi hedef seçtiğini de biliyoruz. Bu önemli bir konudur. Bizim her konuda buna tedbir almamız gerekiyor.  Kaymakam beyi ve Belediye Başkanını da huzurlarınızda tebrik ediyorum. Yetenekliler, samimiler, dürüstler, çalışıyorlar, Allah'ta yardım ediyor. Ahlat ilçemiz şanslıdır" dedi.

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması