AHLAT'TA 18 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ VE ZAFERİ PROĞRAMI ÇELENKLERİN BIRAKILMASI İLE BAŞLADI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


AHLAT'TA 18 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ VE ZAFERİ PROĞRAMI ÇELENKLERİN BIRAKILMASI İLE BAŞLADI


IMG-20170318-WA0012

  - AHLAT'TA 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

 İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 102. yılı düzenlenen programla kutlanırken, Ahlat Belediyesinin katkılarıyla açılan "Ahlatlı Şehitler Fotoğraf Sergisi" büyük ilgi topladı.

 Ahlat'ta "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 102. yılı düzenlenen programla kutlandı.

  Sabah saatlerinde Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından buradaki program sona erdi.

  Ardından Ahlat Belediyesinin katkılarıyla Halk Eğitimi Merkezinde "Ahlatlı Şehitler Fotoğraf Sergisi"nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılışın ardından sergiyi gezenler, Ahlatlı şehitler anısına yapılan serginin oldukça güzel olduğunu belirttiler. 

  Daha sonra Ahlat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahlat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından Ahlat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

  Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Akbaş yaptı. Akbaş konuşmasında, "Şanlı tarihimizde altın devir olan Çanakkale, bir ölüm kalım saşıdır; bütün bir milletin mutlaka zafere odaklanmış bir şekilde "Ya istiklal ya ölüm!" kararını verişidir. Vatanın kapısına dayanmış ve elini gırtlağına kadar uzatmış olan düşmana "Dur!" denilmesidir" dedi.

  Konuşmanın ardından Çanakkale Şehitleri Videosu izletildi. Şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin eserlerini okumalardan sonra Çanakkale Destanı Oratoryosu ve Bir Şehide Mektup okundu. "Bir Hilla Uğruna" adlı tiyatro gösterisi ise izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

  Program, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

  Düzenlenen programam Ahlat ilçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Selim Karakaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Şehit Aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

IMG-20170318-WA0018

 

IMG-20170318-WA0021

 

1 2

 

IMG-20170318-WA0026

 

IMG-20170318-WA0014

4 2

5 1

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması