İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI PROJE OFİSİNCE HAZIRLANAN VE KABUL EDİLEN FOTOĞRAF SÜTÜDYOSU AÇILIŞI YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI PROJE OFİSİNCE HAZIRLANAN VE KABUL EDİLEN FOTOĞRAF SÜTÜDYOSU AÇILIŞI YAPILDI


1

Ahlat İlçe Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve KOSGEB tarafından kabul görülerek hibe desteği ile kurulan Selçuklu Fotoğraf Stüdyosu açıldı.

  İş yerinin açılış törenine Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Ahlat Esnaf Odası Başkanı Mesut Şeker, bazı kurum amirleri ile muhtarlar, vatandaşlar ve esnaflar katıldı.

  İş yeri Müftü İmamoğlu'nun yaptığı dua ile açıldı. Burada bir açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu: "İnşallah ilçemiz ekonomisine bu ufak başlayan çark, daha hızlı dönerek daha büyük ivmeler kazandırır. 2015 yılının Şubat ayında proje ofisimizi açmıştık. Proje ofisinde şuana kadar 233 tane proje üretildi. Bunların belirli bir kısmı kamu projesiydi.

 

 

 

Bizim iş ve işlemlerimize ilişkin. Fakat biz bunun aynı zamanda vatandaşımızın, esnafımızın ve Ahlatlı'ların hizmetinde olmasını istedik. Bu 233 projenin içerisinde yaklaşık 50-60 kadarı yeniden iş edindirme projesiydi. Bu şekilde 50-60 kişinin evine ekmek götürmesine katkıda bulunduk. Suna Adıyaman'ın işyerine girişimcilik belgesi esnaf odasından alındı. Onun düzenlediği bir programla alındı. İşin projesi ise Kaymakamlık Proje Ofisimiz tarafından hazırlanarak KOSGEB'e verilerek onay aldı. KOSGEB'e proje verme konusunda Kaymakamlığımız, Esnaf Odamız ve ilçemiz oldukça başarılı. Buda hem Esnaf Odamızda hem de Kaymakamlık Proje Ofisinde bu işlerin iyi gittiğini gösteriyor. Fotoğrafçılık açısından Ahlat çok zengin bir yer. Ben bu ölçüde bir ilçede bu kadar fotoğrafçılık derneği olduğunu görmedim. Ahlat'ta 3 tane dernek var ama bir çok yerde bu dernekler yok. Bu projeler kapsamında destek alarak ilçemizde açtığımız ikinci fotoğraf stüdyosu oluyor. Rekabet rehaveti öldürür diyorlar. İnşallah buradan herkese rızk çıkar. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.     

   Fotoğraf stüdyosu sahibi Suna Adıyaman ise proje yapımında kendilerine destekte bulunan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve proje ofisi çalışanlarına teşekkür ederek; “Projemizi güzel bir şekilde hazırlayarak KOSGEB’e sunmamızı ve hibe desteği alarak iş yerimizi açmamıza vesile oldular. Hepsinden Allah razı olsun. İnşallah çok güzel işler yapacağız. Desteklerini esirgemeyen ve açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Açılış sonrası Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve davetliler fotoğraf stüdyosunu gezerek girişimci Adıyaman'dan bilgi aldı. Stüdyonun çekim odası ve baskı odasında incelemelerde bulunan Kaymakamımız Bülent  Tekbıyıkoğlu, bol kazançlar temennisinde bulundu.

 

  Daha sonra çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından açılış programı sona erdi.

 

3

2

4

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması