AHLAT ŞEHİDİ HALİT TOPUZU EBEDİ HAYATA UĞURLADI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

AHLAT ŞEHİD'İ HALİT TOPUZU EBEDİ HAYATA UĞURLADI


893860

- Şehit Kıdemli Astsubay Başçavuş Halit Topuz Ahlat’ta defnedildi- Şehidin arkadaşları bordo beresini kardeşi Haluk Topuz'a taktılar - Şehidin kardeşi Haluk Topuz:  “Bende polisim gerekirse şehit olurum. Ne mutlu ki bana şehit abisiyim”-Bitlis Valisi Çınar:”

 - “Güvenlik güçlerimiz için, 10 bin alım var deniyorsa 180 bin kişi müracaat ediyor. Bunu da tüm namlular, ateşler üzerimize dönmüşken yapıyorlar" 

  - “Bununda anlamı şudur. Vatan için,milletin için, namusumuz için biz bizzat ateşin üstüne gitmeye hazırız diyor bu milletin evlatları”

  - “Tıpkı Sulatan Alparslan'ın Ahlat’ta kefen giydiği gibi kefenlerini giymeye hazır  ve adaylar. Dolaysıyla hep beraber dimdik ayaktayız.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyinde çıkan çatışmalarda şehit olan Kıdemli Astsubay Başçavuş Halit Topuz, Bitlis'in Ahlat ilçesinde toprağa verildi.

Kadın, genç, yaşlı, çocuk ve binlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşünde ellerindeki Türk bayraklarıyla tekbirler getirilerek, Kahrolsun PKK" sloganları atıldı.

Şehit Topuz'un Türk bayrağına sarılı naaşı, ilçedeki Ulu Cami önünde düzenlenen tören alanına getirildi. Şehit Topuz'un tabuta sarılan yakınlarını, vatandaşlar ve askeri erkan teskin ederken, şehidin polis olan ağabeyi Haluk Topuz da kardeşinin bordo beresini takarak silah arkadaşlarına sarıldı.

  Tören alanında şehidin tabutunun üzerine bordo beresi ve tabutun yan tarafına ise 4 mermi bırakıldı. Öğle namazına müteakiben İl Müftü Vekili Ramazan Çiftçi'nin cenaze namazını kıldırmasının ardından dualar edildi.

  Törende konuşan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, vatana, millete, Allah yolunda bu davaya, namusa, şerefe ve her şeye sahip çıkıp o yolda canını verdiği için Cenab-ı Allah'ın şehitleri en yüksek mertebeye çıkardığını söyledi.

Çınar, şöyle konuştu:

"Biz buna inanıyoruz. Hepimizin ve memleketimizin acısı var. Hepimizin başı sağ olsun. Allah ailesine sabırlar versin. Allah kahraman ordumuzu, polisimizi, korucumuzu, bu yolda vatan için mücadele eden bütün insanlarımızı korusun. Bir Haçlı Seferi başlatılmış durumda. Bütün İslam alemi sefil olmuş durumda. Bütün egemen dediğimiz zalimler, İslam alemine saldırmış durumda. Bütün şehitlerimiz şehadet için canını ortaya koymuş. Kahraman arkadaşlarımız emin olun ki sadece Türkiye için mücadele etmiyorlar. Bütün İslam alemi ve dünyanın bütün mazlum ve Müslüman olmayan alemi içinde mücadele ediyorlar. Bu çok büyük bir dava. Bu çok büyük bir mücadele. Önümüzdeki yıllar Allah'ın izniyle bizim Müslümanların yılı olacak. Biz çok güçlüyüz ve çok daha güçleniyoruz. "

 “Güvenik güçlei için 10 bin alım var deniyorsa 180 bin kişi müracaat ediyor”

Bilis valisi Çınar; bu vatanın evlatlarının, vatan için,milletin için,namusumuz için biz bizzat ateşin üstüne gitmeye hazır dediklerini hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti

“Burada manzara şu arkadaşla. Yüz sene önce Çanakkale'de bize saldıran aynı zihniyet, aynı kişiler, aynı ülkeler aynı  hedef ve amaçla Türkiye'mize saldırmış durumdalar. Ama şunu görüyoruz ki Çanakkale'de şehit olmuş dedelerin torunları  bu günde aynı kahramanlık, cesaret, haysiyet,onurla canlarını bu yolda Allah yolunda feda ediyorlar. Bu gün TV'lerde haberler bakıyoruz. Uzman erbaşlık, astsubaylık için özel harekat için şu kadar alım var diyorlar, 10 bin alım var deniyorsa 180 bin kişi müracaat ediyor. Bunu da tüm namlular, ateşler üzerimize dönmüşken yapıyorlar. Bununda anlamı şudur. Vatan için,milletin için,namusumuz için biz bizzat ateşin üstüne gitmeye hazırız diyor bu milletin evlatları. Tıpkı Sulatan Alparslan'ın Ahlat’ta kefen giydiği gibi kefenlerini giymeye hazır ve adaylar. Dolaysıyla hep beraber dimdik ayaktayız.

Şehidin kardeşi Haluk Topuz’a Şehit abisinin bordo beresini şehidin arkadaşları tarafından giydirildi. Haluk Topuz; “Abim vatan dedi başka bir şey demedi. Bende polisim bende şehit olacağım. Elhamdülillah Allah herkese nasip etsin” dedi..

  Tekrar ilçenin çıkışına kadar devam eden kortej yürüyüşünün ardından şehit Topuz'un naaşı Abdurrahman Gazi Şehitliğinde toprağa verildi.

  Törene, şehidin babası Yusuf Topuz, kardeşi Haluk Topuz, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Bayındırlık ve İskan eski Bakanlarından Zeki Ergezen, kurum amirleri, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

3251678

1 SEHİT

 3769771

4101425

289618

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması