KAYMAKAMLIK PROJE OFİSİNİN YAPTIĞI 113 PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


KAYMAKAMLIK PROJE OFİSİNİN YAPTIĞI 113 PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ


1728992Bitlis'in Ahlat İlçe Kaymakamlığı Proje Ofisi’nce projeleri hazırlanıp KOSGEB’ten kabul gören Ahlatlı esnaflar Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular. Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından oluşturulan Proje Ofisi bir buçuk yılda 217 proje hazırladı. Proje ofisince kamu kurum ve kuruluşları ile esnaf ve vatandaşlara hazırlanan 217 projeden şuana kadar kabul gören 113 proje hayata geçirilirken birçok projenin de işlem aşamasında ve onay sürecinde olduğu belirtildi.

 

 

  Kaymakamlık Proje Ofisi tarafından projeleri hazırlanarak KOSGEB tarafından kabul gören bir grup işletme sahibi Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret ederek teşekkür ettiler.

  İşletme sahipleri Ahlat Kaymakamlığı Proje Ofisi’nce hazırlanıp KOSGEB’e sunulan projelerle işyeri sahibi olduklarını belirterek bu süreçte yardım ve desteklerini esirgemeyen Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Proje Ofisi personellerine minnettarlıklarını ifade ettiler. Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise yapılan ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileterek, Ahlat Kaymakamlığı Proje Ofisi’ni Ahlat’taki kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara proje hazırlama ve teknik destek sunulması amacıyla kurduklarını söyledi.

  Tekbıyıkoğlu; “22 Şubat 2015 tarihinden bugüne kadar Ahlat Kaymakamlığı Proje Ofisi Ahlat’taki kurumların, esnaflarımızın ve halkımızın hizmetinde. Biz sadece kaymakamlık, belediye ve kamu kurum ve kuruluşlarının değil Ahlatlı vatandaşlarımızın da hizmetinde olmasını arzu ettik, çok istedik. Necati Aktekin’in başkanlığında da proje ofisindeki bizim küçük mütevazi kadromuz kendisinden beklenmeyecek derece de önemli sonuçlar elde etti. Tam 217 proje hazırlandı, bunlarda 113’tanesi kabul gördü ve uygulanmaya başlandı. Daha işlem görmekte olan, geçmek üzere olan projeler var. Bunun içerisinde Avrupa Birliği Projeleri’nden tutunda birçok Japonya Büyükelçiliği’nden Başbakanlığa kadar birçok fon sağlayıcıdan ilçemiz istifade ediyor. Ama işin en güzel taraflarından bir tanesi benim için vatandaşımızın birebir aldığı desteklerdir. Çünkü projenin ismi zordur ve insanlara biraz güç gelir. Proje konuşuldukça insanın zihninde kolaylaşıyor. Bizde bu işi konuşmaya bir buçuk seneden beri başladık, devam ediyoruz. Şuana kadar epey bir arkadaşımız iş edindirme projelerinden istifade etti. Sadece sizler değil sizden öncede projelerimiz vardı. En son KOSGEB’in projelerine 32 vatandaşımız Ahlat Kaymakamlığı Proje Ofisi’nce hazırlanan projelerini sunmuş ve projeleri kabul görmüş. Kimisi ekmek fırını açmış, kimisi fotoğrafçılık, camcılık, mobilya ve mermer atölyeleri, alabalık tesisi, giyimden, demir doğramadan, anahtarcılıktan tutun reklam işlerine kadar tam 32 tane ilçemizin ekonomik mekanizmasının içerisine çark ekledik. İnşallah bu projeler ilçemizin ticaret hayatına olumlu şekilde katkıda bulunacaktır. Allah sizlere bol kazançlar nasip etsin. Allah devletimize de zeval vermesin. Bizler sizin için buradayız. Bu işleri hallettikçe hem ben keyif alıyorum hem de benim arkadaşlarım keyif alıyorlar. Bu nezaket ziyareti için çok teşekkür ediyorum ayaklarınıza sağlık. Bende vakit buldukça sizlerin de dükkanlarına ayrı ayrı gelip ziyaret etmek isterim” dedi.

1728992

9452727 1

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması