ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI MÜSTEŞARI HEMŞEHRİMİZ SUAT HAYRİ AKA İLÇEMİZİ ZİLYARET ETTİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI MÜSTEŞARI HEMŞEHRİMİZ SUAT HAYRİ AKA İLÇEMİZİ ZİLYARET ETTİ 


IMG-20160914-WA0005

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Bitlis Ahlat Belediyesini ziyaret etti.

  Müsteşar Akayı, Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Askerlik Şube Başkanı Mustafa Çiçek, Ak Parti İlçe Başkanı Oğuz Atılgan ve teşkilatı, İl Genel Meclis Üyesi Erhan Akarsu ile belediye personelleri  karşıladı.

  Ardından Başkan Çoban'ı makamında ziyaret eden Aka, hayırlı bayramlar dileyerek bir süre sohbet etti. İlçede yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban'dan bilgi alan Müsteşar Aka, çalışmalarından dolayı ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkanını tebrik etti.

 

 

 

  Burada bir konuşma yapan Başkan Çoban, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek:

  "Zaten Ahlat'ın yerlisisiniz. Teşriflerinizden dolayı ilçem adına minnettarlığımı belirtiyorum. İlçemiz hamd olsun iyi bir ivme yakaladı. Değişimi sizde görmüşsünüzdür. Bu süreç inşallah Ahlat'ın geçmişte ki o saffetli dönemine yeniden kavuşması adına yeniden bir başlangıç olarak bakıyoruz. Burası toplamda 40 bin nüfusu olan bir ilçe ahalisinin mirası değil, umum manada Türk Dünyası ve İslam aleminin ortak mirasıdır. Ecdadımızın kabirleride buna şahittir. Ancak bu zamana kadar ilçemiz üstünde taşıdığı milli kültür ve değerler itibariyle hak ettiği anlamda da hizmetleri alma şansını çok ciddi anlamda yakalamış mıdır, biz inşallah başlamıştır diye bakıyoruz. Hükümetimiz ve iktidarımız ile başlamıştır. İlçemizden bir müsteşarın, ülkenin geneline hizmet edecek bir bakanlığın müsteşarlığına getirilmesi tüm ilçe halkımızı onure etmiştir. Gurur duyuyoruz. Allah daha hayırlı hizmetlerde de istihdam etmeyi nasip etsin. Burada sizi ağırlamanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

  Daha sonra bir konuşma yapan Müsteşar Aka, memleketine bayram ziyareti için geldiğini ifade ederek:

  "Doğrusu senede bir veya iki defa fırsat buldukça gerçekleştirdiğim ziyaretlerden bir tanesidir. Hem anne-baba ziyareti hemde dede topraklarını ziyaret etmiş olduk. Ahlat'ı, Adilcevaz'ı, Tatvan'ı gezerek eş, dost ve akrabalarımı ziyaret edeceğim. Doğrusu hemşerilerimden gördüğüm ilgi için tekrar teşekkür ediyorum. Yeni bir göreve atanmış olmam dolayısıyla arayıp soran, tebrik mesajları yollayarak memnuniyetini belirten hemşerilerime ayrıca teşekkür ediyorum. Tabi Ahlat bizim memleketimiz. İnsan olmanın gereği, insan istiyor ki baba-dede topraklarına imkan varsa, elinden geliyorsa katkıda bulunsun. Bizimde o anlamda Ahlat'ın ve hemşerilerimizin hizmetinde olduğumuzdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kanunlar ve yasalar çerçevesinde mevzuat ne gerektiriyorsa görevimiz süresince Ahlat'a ve hemşerilerimize katkıda bulunmaya gayret edeceğiz. Her zaman gelip gittiğim yer. İnşallah görev vesilesiyle daha sık gelme imkanım olur. Ahlat'a her gelişimde biraz daha farklı buluyorum. Tabi tarihi dokusunun ve kültürel değerlerinin korunması çok çok önemli ama bunun yanında şehir gelişmelidir. Mimarisiyle, tarihi ve kültürel değerleriyle hem gelişecek hemde bu özelliklerini koruyabilirse Türkiye'nin en önemli şehirlerinden bir tanesi olmaya devam edecek. Hemşerilerimin bu bilinçte olduğuna hiç şüphem yok. Tekrar tüm Ahlatlı hemşerilerimin bayramlarını kutluyorum. Uzun ve saadet dolu ömür diliyorum" dedi.

  Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban tarafından Aka'ya Ahlat bastonu takdim edildi. Burada ki ziyaretin ardından Müsteşar Aka, Ahlat Öğretmenevi, yeni yapılan İskele ve Erzen Hatun Parkını ziyaret etti.

  Müsteşar Aka'nın, burada ki ziyaretinin ardından Adilcevaz ilçesini ziyaret edeceği belirtildi.

0mustesar-suat-hayri-akanin-ahlat-ziyareti

 

 792910

 7215266

 6799112

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması