BİTLİS VALİSİ AHMET ÇINAR, ASFALT ÇALIŞMALARI SÜREN KÖY YOLLARINDA İNCELEMEDE BULUNDU PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

  


BİTLİS VALİSİ AHMET ÇINAR, ASFALT ÇALIŞMALARI SÜREN KÖY YOLLARINDA İNCELEMEDE BULUNDU


IMG-20160826-WA0003 Ahlat’a bağlı grup köy yollarında asfaltlama çalışması başladı. Ahlat Kaymakamlığı ile İl Özel İdaresine bağlı Yol ve Ulaştırma Hizmet Müdürlüğü işbirliğince Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) kapsamında 12 bin 400 kilometre köy yolu asfaltlanacak. Çalışmaları yerinde inceleyen Bitlis Valisi Ahmet Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bitlis'in kış şartlarının ağır geçtiğini söyledi. İlin yüzde 73'ünün dağlık ve kış aylarında kara yollarının tahribat oranının çok yüksek olduğunu ifade eden Çınar, "Dağlık şartlardan dolayı yol yapım maliyetleri çok yüksek oluyor.

 

Biz her şeye rağmen 344 köyümüzün hepsini asfaltlama yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız bu konuda mesai saatlerini gözetmeden çalışıyor. Bugün burada yaklaşık 4 bin 800 kilometrelik bir yol yapma faaliyeti yürütülmektedir. Biz de bugün burada arkadaşlarımızın ne yaptıklarını, çalışmaların ne durumda olduğunu kontrol amacıyla geldik. Bu yaz yaklaşık 12 bin 400 kilometre asfaltlama çalışması yapılacak. Faaliyetlerimiz devam ediyor. Tabi daha önce söylediğim gibi grup yollarındaki asfaltlama çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Elbette bütün köylere asfaltı ulaştırabilmiş değiliz. Bunun bir nedeni de kış şartlarının çok ağır olmasından kaynaklıdır" dedi.

 

 

Kar temizleme faaliyetleri nedeniyle yolların her yıl çok tahrip olduğunu ifade eden Vali Çınar, "İlerleyen yıllarda maliyeti çok yüksek olsa da bütün köylerimizin yollarını asfalt olması hedefimizdir. Ayrıca, özellikle alt yapı çalışmalarının çok sağlam olması da önceliğimizdir" şeklinde konuştu.

IMG-20160826-WA0017

 IMG-20160826-WA0004

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması