VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR KULAKSIZ MAHALLESİ MUHTARI YILMAZ HAKVERDİOĞLU'NU TEŞEKKÜR BELGESİ İLE ONURLANDIRDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


VALİMİZ SAYIN AHMET ÇINAR KULAKSIZ MAHALLESİ MUHTARI YILMAZ HAKVERDİOĞLU'NU TEŞEKKÜR BELGESİ İLE ONURLANDIRDI


muhtar-hakverdiogluna-tesekkur-belgesi

 200 yıllık Osmanlı kılıcını Ahlat Müze Müdürlüğü'ne bağışlayan Bitlis'in Ahlat ilçesi  Kulaksız Mahallesi Muhtarı Yılmaz Hakverdioğlu'na, Bitlis Valisi Ahmet Çınar tarafından gönderilen "teşekkür belgesi" takdim edildi.

  Kulaksız Mahallesi Muhtarı Yılmaz Hakverdioğlu'nu makamında kabul eden Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Vali Çınar tarafından gönderilen "teşekkür belgesini" takdim etti.

 

  Vali Çınar tarafından gönderilen teşekkür belgesinde; "200 yıllık Osmanlı kılıcını ilimiz Ahlat Müze Müdürlüğü'ne bağışlayarak kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması konusunda sağladığı katkı ve hassasiyetten dolayı teşekkür belgesi verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

  Muhtar Hakverdioğlu'na teşekkür belgesini takdim eden Kaymakam Tekbıyıkoğlu ise:

"İlçemiz tarih ve kültür şehridir. Ahlat bundan yüzyıllar önce büyük bir medeniyet merkezi olmuş. Büyük insan topluluklarına ev sahipliği yapmıştır. Bu münasebetle toprağımızın altı tarihi eser bakımından oldukça zengin. Zaman zaman ev ziyaretlerinde vatandaşlarımızın da evlerinin bir köşesinde tarihi kalıntı, tarihi eser olduğunu görüyorum. İlk başta tarihi varlıklarımızı korudukları için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fakat bunların esas yerinin de müzeler olduğunu işaret ediyorum. Tabi bunları sadece bizim korumamız değil, bizden sonra ki nesillerine de bu eserleri göstermemiz gerekiyor. Bunun içinde en uygun yerler ve vasıtalar müze müdürlükleridir. Şuana kadar birçok Ahlatlı'dan çok sayıda tarihi eser toparladım. Gülleler, küpler, estetik mezar taşı kalıntıları adlım. Son olarak Kulaksız mahallesi muhtarımız Yılmaz Hakverdioğlu'nun evinde bir kılıç olduğunu öğrendim. Muhtarımla görüştüğümde bu kılıcın Ahlat Müzesine verilmesinin daha iyi olacağını ve gelecek nesillere aktarılacağını söyledim. Muhtarımızda sağ olsun kendisine yakışır bir şekilde 200 yıllık  Osmanlı kılıcını müzeye bağışladı. Sayın valimizde yerel haberlerden haberdar oldu. Kendisi de bir teşekkür belgesi hazırlayıp imzalamayı uygun görmüş. Bizde takdimini gerçekleştirdik. Muhtarımızı da seviyoruz" dedi.

  Muhtar Hakverdioğlu ise, Vali Çınar ve Kaymakam Tekbıyıkoğlu'na nazik davranışlarından dolayı teşekkür etti.

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması