ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ MESUT ARDIÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 

 


ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ MESUT ARDIÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. 


ardıç

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Tekeli Askeri Üs Bölgesine terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mesut Ardıç memleketi Bitlis'in Ahlat ilçesinde binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

  Van'da yapılan törenin ardından Şehit Uzman Çavuş Ardıç'ın tabutunu taşıyan helikopter İlçe Jandarma Komutanlığı'na indi.

Törene Vali Ahmet Çınar, Vali Yardımcısı Kamil Güzel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Tatvan 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Arif Settar Afşar, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Gezer, askeri yetkililer, kurum amirleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan şehit cenazesi, buradan da ilçe merkezinde bulunan Akkoyunlu Camii'ne getirildi.

 

  Cenaze namazı öncesinde kısa bir konuşma yapan Ahlat İlçe Müftüsü Orhan imamoğlu, şehitliğin sonsuzluğa yürünen bir yol olduğunu belirterek: "Şehitlik en kutsal mertebedir. Peygamberlerin dahi özlem duyduğu en yüce bir mertebedir. Maalesef bu mübarek ramazan gününde mukaddesatı hiçe sayanlar var. Oruç demeden, ramazan demeden, Kur'an ayı demeden askerlerimizi, polislerimizi ve sivillerimizi şehit edenler var" dedi.  

  Cami önündeki törene katılan şehit Uzman Çavuş Mesut Ardıç'ın yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Saat 18.30 civarında Şehit Ardıç'ın cenaze namazı kılındı. Bitlis Müftü Vekili Ramazan Çiftçi tarafından kıldırılan cenaze namazı ve okunan duaların ardından, Türk Bayrağına sarılı şehit tabutu, cenaze aracına bindirildi. Cenaze törenine katılan binlerce kişi namazın ardından tekbir getirip "Kahrolsun PKK" sloganları ve Türk Bayrağı eşliğinde yaklaşık 5 kilometre yürüdü.

ŞEHİT ARDIÇ'IN ARKADAŞLARI ŞEHİDİ ALKIŞLARLA UĞURLADI

Yürüyüş esnasında şehidin arkadaşları bir süre "Biz şehidimizi alkışlıyoruz" diyerek alkış çalarak yürüdüler. Yürüyüşe katılan binlerce kişi tekbirler eşliğinde şehit Ardıç'ı son yolculuğuna uğurladı.

  Yürüyüşün ardından cenaze Abdurahman Gazi Türbesi'nin yanında bulunan Şehitliğe getirilerek burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

ardıç

2270817

5494081

8087111

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması