TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN ŞEHİDİMİZ MURAT SARIGÜL VE BAYINDIRLIK ESKİ BAKANI ZEKİ ERGEZEN'İN EŞİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN ŞEHİDİMİZ MURAT SARIGÜL VE BAYINDIRLIK ESKİ BAKANI ZEKİ ERGEZEN'İN EŞİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI


IMG 6580TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bitlis'in Ahlat ilçesinde eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'nin vefat eden eşi Sayime Ergezen'in cenaze törenine katıldı.Van'dan helikopterle Ahlat İlçe Jandarma Komutanlığına gelen TBMM Başkanı Kahraman, buradan İkikubbe Mahallesi'ndeki taziye evine geçerek Van'ın Çaldıran ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül'ün ailesine başsağlığı diledi. Kahraman, "Başımız sağolsun. Cenabı hakkın katında şehitliğin mertebesini biliyorsunuz. Her gün şehitlerimiz oluyor. Ama inşallah üstesinden geliniyor. Huzurlu, inanmış, geleceği güçlü, sonu aydınlık ve açık bir Türkiye'de olacağız. Canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin" dedi.

 

Ardından beraberindeki heyetle birlikte İkikubbe Mahallesi'ndeki İki Kubbe Camiinde ikindi namazını kılan Kahraman, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in vefat eden eşi Sayime Ergezen'in cenaze törenine katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Ergezen'in cenazesi, vasiyet ettiği üzere Karaağaç Mezarlığındaki babasının mezarının yanına defnedilmek üzere omuzlara alınarak taşındı.
Defin işleminden sonra yapılan duaların ardından Ergezen'e ve yakınlarına başsağlığı dileyen Kahraman, helikopterle Van'a gitmek üzere, Ahlat İlçe Jandarma Komutanlığına geçti.

IMG 6563

 IMG 6607

1079469

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması