AHLAT ŞEHİDİNİ UĞURLADI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

AHLAT ŞEHİDİNİ UĞURLADI


 

 sehit 5

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül'ü, Ahlat'a binlerce kişi gözyaşları arasında ebedi yolculuğuna uğurladı. Van'ın Çaldıran ilçesinde teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit olan 43 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül, Bitlis'in Ahlat ilçesinde gözyaşları arasında defnedildi.    Van'ın Çaldıran ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçeleri arasındaki Tendürek Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Murat Sarıgül, memleketi Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

Van'da yapılan törenin ardından Şehit Uzman Çavuş Sarıgül'ün tabutunu taşıyan helikopter İlçe Jandarma Komutanlığı'na indi. Bitlis Vali Yardımcıları Salih Altun, Kamil Güzel, Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, askeri yetkililer, kurum amirleri ve yakınları tarafından karşılanan şehit cenazesi, buradan da ilçe merkezinde bulunan İkikubbe Camiine getirildi.   Cami önündeki törene katılan şehit Uzman Çavuş Murat Sarıgül'ün eşi Zeynep Sarıgül, oğlu Melik Atakan ve kızı ile birlikte tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

  Öğlen namazına mütakip de Şehit Sarıgül'ün cenaze namazı kılındı. Bitlis Müftü Vekili Ramazan Çiftçi tarafından kıldırılan cenaze namazı ve okunan duaların ardından, Türk Bayrağına sarılı şehit tabutu, cenaze aracına bindirildi. Cenaze törenine katılan yaklaşık 5 bin kişi ise tekbir getirip "Kahrolsun PKK" sloganları ve Türk Bayrağı eşliğinde yaklaşık 5 kilometre yürüdü. Yürüyüş sırasında şehit tabutu, İlçenin Selçuklu Mahallesi'nde bulunan baba evinin de önünden geçirildi. Ardından da cenaze Abdurahman Gazi Türbesi'nin yanında bulunan Şehitliğe getirilerek burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

MİNİKLERİN "ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ" TEZAHURATLARI DUYGULU ANLAR YAŞATTI.

Şehit’in naaşı kilometrelerce taşınırken, şehit haberini duyan onlarca çocuk  ise "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" tezahuratlarını tüm sesleriyle haykırmaya başladı. Çocukların içten haykırışları ise törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

 

sehit 5

 

sehit 1

 

sehit 2

 

sehit 3

 

sehit 4

 

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması