HOŞ GELDİN AHLAT LOKUMU PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


HOŞ GELDİN AHLAT LOKUMU


 

ahllokm 1

Tarım Bakanlığı Gıda kodeksine uygun glikozsuz ve şeker ile üretilen “Ahlat Lokumu” cevizli, fıstıklı, güllü, fındıklı ve sade olmak üzere 5 çeşit üretilmeye başlandı.

 

İlçemiz son zamanlarda kamuoyuna yansıyan sosyal ve kültürel etkinliklerle gündemdeki yerini alırken, ekonomik alandaki gelişmelerin özel sektöre yansıması ise memnuniyetle karşılanıyor.

İlçemizde faaliyet gösteren Kale Bağı şirketi, özellikle şalgam suyu ile son yıllarda adından sıkça söz ettirirken, bu kez de ilçeye özgü Ahlat lokumu üretmeye başladı.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret ederek, yeni ürünü hakkında bilgi veren şirket sahibi Alparslan Hersanlıoğlu, yeni ürettikleri lokumlardan Kaymakam Tekbıyıkoğlu'na takdim etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Tekbıyıkoğlu ise, yeni Ahlat lokumu girişiminin sevindirici bir gelişme olduğunu ifade ederek; “İnşaallah Ahlat lokumu da ulusal bir ağa ulaşan Kale Bağı şalgamı gibi hızı bir şekilde ulusal bir alana ulaşır" dedi.

Şirket sahibi Alparslan Hersanlıoğlu ise yeni ürünlerini şimdilik bölgesel pazarda yöre halkına, ilerleyen günlerde ise Türkiye pazarına sunmayı amaçladığını belirterek; “2013 yılında ilçemizde şalgam suyu üreterek faaliyete başladığımız KALE BAĞI GIDA LTD ŞTİ üretim yelpazesine limonata, nar ekşisi, limon sosu ve sirkeden sonra “Ahlat Lokumu”nu da ilave ettik. Tarım Bakanlığı Gıda kodeksine uygun glikozsuz ve şeker ile üretilen “Ahlat Lokumu” cevizli, fıstıklı, güllü, fındıklı ve sade olmak üzere 5 çeşit üretilmektedir. İlçemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi. 

 

 

 

ahllokm 1

 

 

ahllokm 2

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması