19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKU İLE KUTLANDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKU İLE KUTLANDI


947075

Ahlat'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97.yıldönümü coşkuyla kutlandı. Program sabah saaatlerinde Abdurrahman Gazi Türbesi önünden başlayarak, yukarı çarşı meydanına kadar süren gençlik yürüyüşüyle başladı. Dev bayrak eşliğinde tören alanına kadar yürüyen gençler, çarşı meydanında düzenlenen kutlama alanına ise mehter marşlarıyla girdi. Halkın büyük ilgi gösterdiği kutlamalarda davul, zurna eşliğinde halay çekildi. Kurum amirleri, vatandaşlar ve gençlerin el ele kol kola çektiği halaylar ise büyük beğeni topladı.Çarşı meydanında devam eden kutlama programında Tekvando gösterileri büyük beğeni ile izlenirken, oldukça çekişmeli geçen güreş müsabakaları ise büyük ilgi gördü. Daha sonra lise folklör  götserileri düzenirken, vatandaşlar ve kurum amirleri ise folklör ekibiyle birlikte halay çekti.

 

  Programın ardından 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında 1.ve 2. TEOG sınavı sonuçlarına göre ilçede ki okullarda okuyan 8.sınıf öğrencilerinden 120 sorudan 100 ve üzeri net yapan 100 öğrenciye bisiklet dağıtımı yapılırken, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde dereceye giren sporculara ise protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

  Düzenlenen ödül töreninin ardından "Sağlık için pedal çeviriyorum" etkinliği kapsamında şehir içinde yapılan bisiklet turu sonrasında kutlama programı sona erdi.

6322919

998091

1808391

5091470

1287126

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması