İLÇEMİZDE 18 MARAT ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞİHİTLERİ İÇİN MEVLİT PROGRAMI DÜZENLENDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


İLÇEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİT PROGRAMI DÜZENLENDİ


IMG 5604

 İlçe Kaymakamlığımızın kutlama programı çerçevesinde İlçemiz Müftülüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle Sabah namazının ardından mevlidi şerifi okutuldu.

İlçe merkezindeki Ulu Camide sabah namazından sonra yapılan programa Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu,  Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban,  Garnizon Komutanı Ahmet Zafer Bayram, Eren Ünv. Ahlat Yüksek Okulu Müdür Harun Koçak,   Emniyet Müdürü Erdem Yaban,  Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri,  Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve üyeleri,  Mahalle Muhtarları ile  çok sayıda vatandaş katıldı. Kur_anı Kerimlerin okunduğu, salavatı şeriflerin getirildiği mevlit programında konuşma yapan ilçe Müftümüz Orhan İmamoğlu: Çanakkale Savaşı'nda 250 bini aşkın vatan evladının vatanı için seve seve canını feda ettiğini söyleyen İmamoğlu, "Vatanımızın savunması, kurtarılması için bu topraklarda birlikte yaşayan tüm ecdadımız cephede birlikte savaşmıştır. Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı, Alevisi, Sunnisi bir olmuşlardır. O vatan evlatları seve seve canlarını bu topraklar için vermiştir. Yurdumuzun her karışı şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuştur.

 

Allah kendilerini şehitlik mertebesine ulaştırmıştır. İşte herkese bu ödül nasip olmaz. Bu vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizi unutmamız mümkün değildir" dedi.

Mevlit programının ardından İlçemiz esnaflarından Bülent Akgün mevlit programına  katılanlara Sıcak çorba ikram ettikten sonra  Abdurrahman Gazi Türbesindeki Şehitliğe geçilerek Burda meftun olan Şehitlerimiz  ve Tüm Şehitlerimiz için,  yasin ve ilçe Müftüsü tarafından dua okundu.

Program sonunda Kaymakamımız  Bülent Tekbıyıkoğlu:  Sabah namazı ile başlayan vatandaşımızında ilgisini eksik etmediği bu tür etkinliklerin  birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğini manevi duyguları daha yoğun ve samimi yaşamamıza vesile olacağını düşündüğümüzden bundan sonra da, bugün yaptığımız gibi devem etmesi gerektiğini söyledi.

 

 

MEVLİT

IMG-20160318-WA0014

 IMG-20160318-WA0010

 

 IMG-20160318-WA0017

IMG-20160318-WA0019

IMG 5617

 MEVLİT1

IMG 5611

IMG 5613

IMG 5609

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması