KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU ÖĞRENCİLERİMİZİN KENDİLERİNE ÖRNEK ALMALARI İÇİN OKULLARIN LABARATUVAR BÖLÜMLERİNE NABEL ÖDÜLLÜ BİLİM ADAMIMIZ AZİZ SANCAR'IN FOTOĞRAFINI ASTI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU ÖĞRENCİLERİMİZİN KENDİLERİNE ÖRNEK ALMALARI İÇİN TÜM OKULLARIN LABARATUVAR BÖLÜMLERİNE NABEL ÖDÜLLÜ BİLİM ADAMIMIZ  AZİZ SANCAR'IN FOTOĞRAFINI ASTI


1 3

AHLAT’TAN AZİZ SANCAR’A VEFA ÖRNEĞİ

AHLATLI ÖĞRENCİLERİN İLHAM KAYNAĞI AZİZ SANCAR OLACAK

2015 Nobel Kimya Ödülü alarak hepimizi gururlandıran Prof. Dr. Aziz Sancar'ın fotoğrafları, öğrencilere ilham vermesi amacıyla ilçemizde laboratuvarları bulunan okullara asılıyor.   

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nun talimatları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Ahlat’ta laboratuvarları bulunan 25 okula 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın özgeçmişinin ve başarı hikayesinin anlatıldığı fotoğraflar asıldı.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ve Şube Müdürü Basri Dağgöl ile birlikte Ahlat Yunus Ensari İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, okulun 8. sınıf öğrencileri ile fen laboratuvarında bir araya geldi.

 

Kaymakam Tekbıyıkoğlu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, talimatları doğrultusunda laboratuvarları bulunan okullara asılan Prof. Dr. Aziz Sancar hakkında öğrencilere bilgi aktardı.

Burada bir konuşma yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Cumhuriyet tarihinin en önemli bilim insanlarından biri olduğunu söyledi.

Vatan ve milletine bağlı olan bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü almasının tüm Türkiye’nin onur kaynağı olduğunu belirten Kaymakam Tekbıyıkoğlu, öğrencilere yönelik olarak yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Prof. Dr. Aziz Sancar Mardin’in Savur ilçesinde orta gelirli bir çiftçi ailesinin 8 çocuğundan 7’ncisi olarak dünyaya geldi. Prof. Sancar hem Devlet imkanları ile hemde kendi imkanları ile okumuş, kendini yetiştirmiş ve Amerika’nın önemli Üniversitelerinden birinde bilimsel çalışmalarını yürüterek hücrelerin hasar gören DNA’ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü kazanmış önemli  bir bilim adamımızdır. Kendisinin bu başarısı hepimizin göğsünü kabartmış ve onur kaynağımız olmuştur. Sayın Sancar, sizin yaşlarınızda sizden daha çok imkana sahip değildi. Ama yılmadı ve çok çalışarak bu başarılara imza attı. Sizlerin de onun gibi olması çok zor değil. Hatta ondan daha başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz. Yeter ki içinizde çalışma azmi ve isteği olsun. Okullardaki öğrencilerimizin de "Nobel Kimya Ödülü" sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın örnek hayatından ve başarısında ilham alması amacıyla laboratuvarı bulunan okullarımıza Sancar’ın özgeçmişinin ve başarı hikayesinin anlatıldığı fotoğraflar astırdık” dedi.

 

Kaymakam Tekbıyıkoğlu konuşmasının ardından, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın fotoğrafının asılı bulunduğu alanda öğrencilerle birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

1 3

 2 6

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması