İLÇEMİZDE EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE BAŞARI DÜZEYİNİ ARTTIRMAK İÇİN KAYMAKAMIMIZ BAŞKANLIĞINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


İLÇEMİZDE EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE BAŞARI DÜZEYİNİ ARTTIRMAK İÇİN KAYMAKAMIMIZ BAŞKANLIĞINDA DEĞERLENDİRME  TOPLANTISI YAPILDI


3 Ahlat ilçesinde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 1.dönem genel  değerlendirme toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda Ahlat'ın eğitimde ki hedefinin bölge birinciliği olduğu vurgulandı.

  Halk Eğitim Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Şube Müdürleri ile Ortaokul ve Ortaöğretim Okulu idarecileri katıldı.

  Toplantıda konuşan Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden: “İlçe kaymakamımızın maddi ve manevi destekleriyle Ahlat İlçemizin Akademik başarısını daha da üst seviyeye çıkarmak adına ‘Eğitim Kalitesini Arttırma Eylem Planı’ geçen eğitim -öğretim yılında ilçe genelindeki tüm  okullarımızda uygulandı. Bu eylem planı 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da uygulamaya devam edilmektedir. Sayın kaymakamımızın bu eylem planını önemsedikleri gibi yöneticilerimizle birlikte bizde önemsedik.

 

 

Eylem planındaki aşamaları adım adım takip etmek ve değerlendirmek için geçen yıl ilçe müdürlüğümüz bünyesinde kurmuş olduğumuz  ‘İlçe Sınav İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’ haftanın belirli günlerinde bir araya gelerek gerektiğinde okullarda incelemelerde bulunarak Eylem

Planının uygulanması aşamasında tespit edilen eksiklikleri giderme adına düzenlenen raporlar okullarımıza iletilmektedir. İlçe Sınav İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’ bu yılda çalışmalarına devam etmektedir.  1.dönemde 5,6,7,8,9,10,11 ve 12.sınıflara yönelik yapılan deneme sınavlarına yönelik sonuçları ile  1.TEOG sınavı sonucu oluşan tablonun değerlendirilmesi noktasında hazırlamış olduğumuz sunumları paylaşacağım. Yapılan tüm bu çalışmalar sonucunda geçen yıl 1. TEOG, 2.TEOG ve LYS’de başarılar elde edilmiştir. Fen liselerine  öğrenci yerleştirmede  geçen yıl bir önceki yıla oranla yüzde 50’lik bir artış, 1.TEOG ‘ta İl üçüncüsü, 2.TEOG ‘ta il ikincisi ve LYS  de il birinciliği elde eden ilçemiz 2015-2016 eğitim-öğretim yılı   1.TEOG sonucuna göre  ilçemiz 49,14’lük puandan 3.12’lik bir artışla  52.26 ya, 58.9  olan net ortalaması yaklaşık olarak 4 net  ortalama artışı ile  62.7’ye yükselmiş, 100 ve üzeri net yapan öğrenci sayısında yüzde 55’lik bir artış olmasına rağmen bu sonuçlar  bizi bölgede en iyi ilçe yapma hedefine ulaştırmamıştır. İlimiz genelinde en yaygın tarım ilçemizde yapılmaktadır. Dolayısı ile tarım işçiliği kapsamında kırsaldaki öğrencilerimizin devamsızlıkları  asıl hedefe varmada bizleri oldukça olumsuz etkilemektedir. 2015 ekim ayı başlarında ilçe genelindeki devamsız öğrenci sayımız 667 iken yapılan çalışmalar sonucunda 450’ye yakın öğrencinin okula devamı sağlanmıştır. Şubat ayı verilerine göre ilçe genelindeki devamsız öğrenci sayımız  200 civarına düşürülmüştür. Öğrencilerimizi  milli ve manevi değerlerini  öğrenen,  yaşayan ve yaşatan bireyler olarak yetiştirmekle birlikte  bölgemizde en iyi ilçe olma hedefimize ulaşma noktasında gerekli çalışmalarımız ekip ruhu ile devam edecektir. Sene başından, sene sonuna kadar yapılacak deneme sınavlarının analizini yaparak, eksiklerimizi tespit edip gerekli önlemleri almış ve gereğini yapmış olarak, okullarımıza belirlemiş olduğumuz hedef puana ulaşma noktasında çalışmalarımız gayretli bir şekilde sürecektir. Okullarımız arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturduk. Yıl boyu yapılacak bu çalışmalar bizi hedefimize kilitleyecektir. Başarıların elde edilmesi noktasında  maddi ve manevi destekleriyle bizleri heyecanlandıran ve motive eden başta Sayın Kaymakamımıza, çalışma arkadaşlarıma, gayretli ve özverili çalışmalarıyla katkı sağlayan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın diğer paydaşlarına teşekkürlerimi sunarım. Bu eğitim kadromuzun aynı azim ve kararlılığı devam ettiği sürece asıl hedefimize olan bölgede en iyi ilçe olma hedefine  ulaşacağımıza yürekten  inanıyorum” dedi.

  Ahlat Kaymakamı  Bülent Tekbıyıkoğlu ise toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “İlçe eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması noktasında asıl hedefimiz  bölgenin en iyi ilçesi  olmaktır. Bu gün bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu bizim bir başlangıç, bir mihenk noktamız olacaktır. Yapılacak çok iş var. Daha önce yapılan TEOG sınavı sonucunda yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin performansını değerlendirdiğimiz gibi Nisan ayında yapılacak 2.TEOG'ta aynı şekilde değerlendirilecektir. Sizin temponuz, çalışma şekliniz ve bu işe ne kadar önem verdiğiniz sonucunda şekillenecektir. İnanıyorum ki her şey daha güzel olacak. Gazi  Mustafa Kemal’in bir sözü var: ”Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz.” diye. Ben sizlerden mazeret değil, maharet bekliyorum, ciddi gayret bekliyorum. Yapacağımız iş belli. Kendi eksikliğimizi bulup bunu tedavi etmek. Okulunuz sizlere  göre şekil alır. Siz bu işi ne kadar ciddiye alırsanız  öğretmenleriniz de o kadar ciddiye alır. Yapılan sunu da  gördük. Geçmiş senelere nazaran  artan bir grafiğimiz var. Elde edilen  bu sonuçlar yeterli mi? Elbette değil. Bunu her zaman söylüyorum  hedefimizde bölgenin en iyi ilçesi olmaktır. Bu bana hiçte zor gözükmüyor. Bunu hep beraber yapabiliriz. Yeter ki bunun olması için gerekli aklı kullanalım, gerekli gayreti gösterelim. Geçen sene önemli basamaklar çıktık, puan artırdık göğsümüz kabardı. TEOG'ta ikinci, LYS de birinci olduk.  Ben geçen seneki gösterdikleri performanstan ve bu yıl yapılan  1.TEOG’taki puan artışından dolayı emek ve gayret sarf eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın tüm çalışanlarına teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyorum. Geçen yıl başarı da  emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve çalışanlarımız, tarafımdan taltif edildi. Bu yılda başarıda pay sahibi olacak öğretmen ve yöneticilerimize aynı şekilde tarafımdan taltif edilecektir” dedi.

3

1 2

4

 

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması