ADEM'DE AÇILAN ELİFBA VE TECVİTLİ KUR’ANI-I KERİM KURSUNU TAMAMLAYAN BAYANLAR SERTİFİKALARINI ALDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


 ADEM'DE AÇILAN ELİFBA VE TECVİTLİ KUR’ANI-I KERİM KURSUNU TAMAMLAYAN BAYANLAR SERTİFİKALARINI ALDI


ADEM SERTİFİKA1

2015 Yılının Kasım ayında faaliyete başlayan Ahlat Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) ilk dönem kurslarını tamamlayan bayanlar sertifikalarını almaya başladı.

Aile Destek Merkezi’nde açılan Elifba Kursu ve Tecvitli Kuran-ı Kerim Kursu’nu tamamlayan kursiyer bayanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Sertifika dağıtımı öncesinde konuşan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Aile Destek Merkezi’nde ilçedeki bayanların faydalanması için birçok kurs açtıklarını belirterek; “Bugünde Aile Destek Merkezi bünyesinde açılan Elifba Kursu ve Tecvitli Kuran-ı Kerim Kursu’nu tamamlayan kursiyer bayanlara sertifikalarını vereceğiz.

 

 

Kur’an-ı Kerim Allah’ın bize gönderdiği kelamı ve kutsal kitabımızdır. Yüce Allah Kur’an-ı Kerimi ne duvara asalım diye gönderdi nede mezarlıkta okuyalım diye gönderdi. Bu kitabı hepimiz okuyalım diye, tefekkür edelim diye gönderdi. Birçok ayeti kerimede de düşünen insanlar diye gönderilen kutsal kitabın sürekli okunması emredildi. Sizde aynı zamanda bu farzı yerine getirmiş oldunuz. İnşallah kurslardan memnun kaldınız diye düşünüyorum. ADEM Koordinatörümüz Arzu hanım kurs öğretmenini seçerken çok seçici davrandı. Çokta başarılı olduğunu gördük. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi. ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu ise ADEM bünyesinde bayanlara yönelik birçok kurs açtıklarını ve bu kursların bir çoğunun ilk dönemlerinin tamamlandığını belirtti. Elifba Kursu ve Tecvitli Kuran-ı Kerim Kursu’na bayanların yoğun ilgi gösterdiğini belirten ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu, ayrıca Tecvitli Kuran-ı Kerim Kursu’nda Açık Lise İmam Hatip öğrencilerine yeterlilik sınavına hazırlık takviyesi yapılarak kaynak kitap ve deneme sınavları desteği verildiğini belirtti. ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu, kursu büyük bir özveri ile veren ve kursiyerlerle birebir ilgilenen kurs öğretmeni Zeynep Koçak’a da teşekkür etti. Tekbıyıkoğlu 17 Şubat’tan itibaren ikinci kurs kayıtlarının alınacağını da sözlerine ekledi. Yapılan konuşmaların ardından kursları başarıyla tamamlayan kursiyer bayanlara sertifikaları Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve ADEM’i ziyarete gelen Bitlis İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba, Bitlis Eren Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Yüceer, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altın, Öğretim Görevlisi Zahid Koldaş, Ahlat İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ve Bitlisli kanaat önderi Cemalettin Geylani tarafından takdim edildi. Sertifika alan bayanlara ayrıca Kur’an-ı Kerim’de hediye edildi.

Kurs sertifikalarını alan bayanlar ise ADEM’in açılmasında büyük emekleri olan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu ile kurs hocaları Zeynep Koçak’a minnettarlıklarını dile getirdiler.

ADEM SERTİFİKA1

ADEM SERTİFİKA2

ADEM SERTİFİKA3

ADEM SERTİFİKA4

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması