TBMM BÜNYESİNDE ÇIKARTILAN PARLAMENTER DERGİSİNDE "DEDENİYETİN TAŞTAKİ İZİ AHLAT " BAŞLIĞI İLE İLÇEMİZE YER VERİLDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


TBMM BÜNYESİNDE ÇIKARTILAN PARLAMENTER DERGİSİNDE "MEDENİYETİN TAŞTAKİ İZİ AHLAT " BAŞLIĞI İLE İLÇEMİZE YER VERİLDİ


PARLAMENTER

PARLAMENTO DERGİSİNDE AHLAT'A YER VERİLDİ

Türkiye Parlamenterler Birliği (TPB) tarafından çıkarılan 7 bin tirajlı dergide "Medeniyetin Taştaki İzi:Ahlat"  başlığıyla ilçemize geniş yer verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de bir çok üst düzey bürokrat ve siyasetçiye de ulaşılan dergide Ahlat'a 6 sayfa ayrılırken,  fotoğraflar ve tanıtıcı bilgilerle ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı ise memnuniyetle karşılandı.

Konu hakkında gazetecilere açıklama yapan Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat'ın ne kadar kıymetli bir şehir olduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

 "Ahlat ne mutlu ki çok büyük bir hazine. Fakat ne yazık ki milletimiz bunun çokta farkında değil. Anadolu'da ki medeniyetimizin başladığı, milletimizin Anadolu'da ki hikayesinin başladığı yer olan Ahlat, oldukça kutsal bir beldedir. Fakat ne yazık ki yeterince tanınmıyor. Benim nazarımda Ahlat bir İstanbul ve Çanakkale kadar kıymetli olan bir yer ki Sultan II. Abdulhamithan, Ahlat hakkında İngiliz sefiri ile yaptığı mülakatta "Ahlat İstanbul'dan kıymetlidir. Ceddi Ali Osman burada yatar" diye bir ifadesi olmuştur. Ahlat gerçekten çok kıymetlidir.

Fakat istiyoruz ki bu derğeri herkes tanısın. Çünkü geçmişini bilen milletler ancak geleceğine yön verebilir. Bu münasebetle elimizde atılmadık hiç bir cephane bırakmamaya çalışıyoruz. Her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. TV dizilerine bırakmaya çalışıyoruz. Gazetelere bırakmaya çalışıyoruz. Köşe yazarlarına etki etmeye çalışıyoruz. Başbakanlık ve Avrupa fonları gibi bazı fonlardan yararlanarak ilçemizin tanıtımı ve ihyası yönünde gayretlerimiz oluyor. En sonda yaklaşık 7 bin tirajı olan parlamento dergimizde Ahlat ile ilgili bir yazıyı yayınlattık. Bunda da sağ olsun yakın dostum ve ağabeyim Türkiye Parlamenterler Birliği Genel Sekreteri Kadir Ramazan Coşkun beyin çok emeği geçti. Bize bu konuda yardımcı oldu. Ahlat'ı anlattığımız zaman her memleket evladı gibi oda etkilendi ve bunu muhakkak dergimizde yayınlamak gerektiğini söyledi. Güzelde bir çalışma yapmışlar. Ahlat'ın kültür ve tabi varlıklarını genel itibariyle göstermişler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri çalışmalar artarak devam edecektir. 7 bin tirajı olan parlamenter dergisi ve tüm parlamento üyelerine dağıtılıyor" dedi.  

PARLAMENTER

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması