İLÇEMİZ BAYANLARINA YÖNELİK HİZMET VEREN AİLE DESTEK MERKEZİ (ADEM) İLK KERMESİNİ AÇTI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

İLÇEMİZ BAYANLARINA YÖNELİK HİZMET VEREN AİLE DESTEK MERKEZİ (ADEM) İLK KERMESİNİ AÇTI


4

 KISA SÜREDE BÜYÜK BAŞARI

İlçemizde kısa bir süre önce açılışı yapılan ve 13 kurs’ta 290 bayanın eğitim gördüğü Ahlat Aile Destek Merkezi (ADEM) ilk kermesinde el emeği göz nuru ile işlenen eserlerini sergilerken, aşçılık eğitimi alan bayanların hazırladığı bir birinden leziz yemekler ise kermese katılanlardan tam not aldı.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nun girişimleri ve eşi Arzu Tekbıyıkoğlu’nun koordinatörlüğünde geçtiğimiz Kasım ayında faaliyete başlayan Ahlat Aile Destek Merkezi (ADEM) ilk kermesini açtı.

 

  Kermesin açılışına Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, kurum amirleri ve kursiyer bayanlar katıldı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu; “Aile Destek Merkezimiz çok kısa bir süre önce faaliyete geçti. Çok fazla çeşitlilikle kurslar açılmaya başladı. Kısa süre içinde merkez 290 kursiyer sayısına ulaşmış durumda. Bugünde ilk kermeslerini açmış bulunuyorlar. Burada satılan ürünlerden bayanlarımız gelir elde etmiş olacak. Kermesin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Daha sonra Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu’nun yaptığı duanın ardından kermesin açılışını Aile Destek Merkezi (ADEM) Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu ve kurum müdürlerinin eşleri ile kursiyer bayanlar yaptı.

Açılıştan sonra kermesi gezen Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve davetlilere ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu ve kursiyer bayanlar tarafından kermeste sergilenen ürünler hakkında bilgiler verildi.

Kermesin gezilmesinden sonra davetlilere,  aşçılık kursu tarafından yapılan yöresel yemekler ikram edildi. Açılan kermes hakkında bilgi veren ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu, merkez bünyesinde şuana kadar 13 kurs açtıklarını ve bu kurslarda ise 290 bayanın kurs gördüğünü belirtti.

ADEM'in çok kısa bir süre önce faaliyete başladığını ve ilk kermesin açıldığını kaydeden Tekbıyıkoğlu; “Kursiyerlerimizin 1 aylık ürünlerini açtığımız kermesle sergilemek istedik. 1 aylık gibi kısa süre içerisinde kursiyerlerimiz el sanatlarına, el becerilerine yönelik bayağı ürün üretmeyi başardı. Biz sadece yıl sonu değil, belirli aralıklarla bu kermeslerimizi sürekli halde açacağız. Amacımız bu merkezin öneminin ve bu işin ciddiyetinin halkımız tarafından görülmesidir. Kermeste satışa sunulan ürünlerden elde edilen gelirin yarısı merkezimizin bütçesine diğer yarısına ise kursiyer bayanlarımıza verilerek aile bütçelerine katkıları sağlanacak. Kermesimize ilgi oldukça iyi olurken, 15 Ocak Cuma gününe kadar açık olacak. Talep olması halinde süreyi uzatmayı da planlıyoruz” dedi.

ADEM Koordinatörü Arzu Tekbıyıkoğlu, merkez bünyesinde çocuklar için zihin ve akıl oyunları kursunun bulunduğunu da belirterek, yarıyıl tatilinde bu kursların devamlı olarak açık olacağını isteyen ailelerin çocuklarını bu kursa getirebileceklerini sözlerine ekledi.

 

4

1 1

 

 

2 2

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması