İLÇE KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU'NDAN EĞİTİME KİTAP DESTEĞİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


İLÇE  KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU'NDAN EĞİTİM VE ÖĞRETİME KİTAP DESTEĞİ


KİTAP DAĞITIMI

 Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, eğitime destek vermek ve öğrencilerin faydalanması için almış olduğu bin 310 adet kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim etti.

Kaymakam Tekbıyıkoğlu, çeşitli yazarlara ait almış olduğu kitapları kaymakamlık toplantı salonunda Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden’e teslim etti.

Kitap esliminde konuşan Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, bilginin önemine değinerek, çocukları doğru kaynaklarla yeterince beslemek durumunda olduklarını söyledi.

 

 

Tekbıyıkoğlu: “Yusuf Has Hacip Kutadgu Bilig'de diyor ki;"Bilgiye hakim olan dünyaya hakim olur." Gerçekten de baktığımız zaman bilgiye hakim olan Dünya’ya da hakim olur.  Bizde bilgi toplumunun peşindeyiz. Bu bilgi toplumunu oluşturmak içinde çocuklarımızı doğru kaynaklarla yeterince beslemek durumundayız. Doğru kaynak olarak bildiğimiz, milletimizin sağ duyusunu temsil eden, aynı zamanda yedi güzel insan olarak ta bilinen Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenöeren gibi yedi güzel adamın eserlerini, edebiyat dergilerinin bir külünü, bilgiye erişmekte zorluk çeken, maddi gücü olmayan köy çocuklarımıza ulaştırmak için satın alarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'müze teslim etmeyi uygun gördüm.  Toplam bin  310 tane olan kitabımızı okullarımızda değerlendirmek üzere Milli Eğitim Müdürlüğü'müze teslim ediyoruz" dedi. Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ise, Kaymakam Tekbıyıkoğlu'na bu güzel desteğinden dolayı teşekkür ederek: "Kaymakam beyin vermiş olduğu bu destek ilk olmadığı gibi sonda değil. Kaymakam beyin öğrencilerimize hediye ettiği bu kitapları büyük bir mutlulukla dağıtacağız. Tekrar katkılarından dolayı sayın kaymakamımıza milli eğitim camiası adına teşekkürlerimizi sunuyorum" diye konuştu.

 

 

 KİTAP DAĞITIMI

 2

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması