AHLAT KAYMAKAMLIĞI NDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 80 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


AHLAT KAYMAKAMLIĞINDA 5 AY ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 80 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ


KURA1

 Çalışma ve İş Kurumu Bitlis İl Müdürlüğü ve Ahlat Kaymakamlığı işbirliğiyle Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında istihdam edilecek 80 kişi kurayla belirlendi. 
Ahlat Kaymakamlığı ve kamu kurumlarında çalıştırılmak üzere alınacak 80 kişilik işçi alımına 539 başvuru yapıldı. Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda Ahlat Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Sıtkı Erdemir, İş-Kur Bitlis İl Müdürlüğü Şefi Enver Karakuş ve Ahlat Noteri Işık Tülümen tarafından işe alınacak kişilerin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Kura çekimi sonucu 63 erkek ve 17 bayan olmak üzere 80 kişi belirlendi. 
Kura çekimi hakkında açıklamada bulunan İş-Kur Bitlis İl Müdürlüğü Şefi Enver Karakuş, Ahlat Kaymakamlığı ile yapılan işbirliğiyle Ahlat’taki kurumlarda çalıştırılmak üzere 80 kişinin istihdam edileceğini belirterek, "80 kişilik alım için 539 kişi müracaat etti. Bay ve bayan olmak üzere iki kura çekimi gerçekleştirdik. Noter huzurunda çekilen kura sonucunda 17 bayan, 63 de erkek vatandaşımız istihdam edildi. Kurada ismi çıkan vatandaşlarımız Ahlat Kaymakamlığı tarafından belirlenen kurumlarda 20 Kasım ile 29 Nisan 2016 tarihleri arasında toplam 5 ay 10 gün süreyle asgari ücret ve sigortalı olarak istihdam edilecektir" dedi.

 

 

 

KURA2

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması