KAYMAKAMIMZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU İLÇEMİZDE KURULACAK AİLE DESTEK MERKEZİNİ (ADEM) ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU İLÇEMİZDE KURULACAK AİLE DESTEK MERKEZİNİ (ADEM) ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU


ADEM 2

 Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nun girişimleri ve eşi Arzu Tekbıyıkoğlu’nun koordinatörlüğünde Ahlat’ta Aile Destek Merkezi (ADEM) kuruluyor. Ahlat Halk Eğitimi Merkezi'nde bulunan ADEM'de bazı kurslar başlamışken, toplamda 16 adet olacak kursların açılması için de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu eşi Arzu Tekbıyıkoğlu  kurulum aşaması devam eden Aile Destek Merkezi'ni (ADEM) ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Ahlat Kaymakamı Tekbıyıkoğlu: "Buranın tahsisini Halk Eğitim Merkezimize yaptık. Burası hem Kültür Merkezi hem Halk Eğitimi merkez binası hemde Aile Destek Merkezi olarak faaliyete geçecek. Bilindiği üzere bu güzel yapının ilçemize kazandırılması 2010 yılında gerçekleşti. Fakat 2010 yılından bu yana binada ki bazı yapısal problemler münasebetiyle halkımız yeterince istifade edemiyordu.

 

Bundan dolayı üniversitemizden buranın Ahlat Kaymakamlığı'na tahsisini istedik. Üniversitemiz kendi tahsisinden vazgeçti ve bizde Milli Eğitim Müdürlüğümüze buranın tahsisini gerçekleştirdik. Şimdi 3 ana faaliyet konusu itibariyle burada ki çalışmalar devam edecektir. Binamızda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Kültür Merkezi ve ilçemize yeni kazandırmış olduğumuz Aile Destek Merkezi'miz faaliyet gösterecektir. Aile Destek Merkezi'mizde çok sayıda kurs açılacak. Bayanlarımızın bu merkeze daha rahat bir şekilde intikalini sağlamak için de servis araçları da görevlendireceğiz. Bayanlarımız burada eğitim ve gelişimlerini çok rahat bir şekilde tamamlayacaklardır. Ayrıca kurslara gelen bayanların çocukları için kreşimizde olacak. Aile Destek Merkezi Ocak ayı itibariyle tamamiyle faaliyete geçer. O zamana kadar da hazırlıklarımızı eksiksiz olarak tamamlamaya çalışacağız" dedi.

 -AİLE DESTEK MERKEZİ'NDE (ADEM) AÇILACAK KURSLAR-

Aile Destek Merkezi’nde bayanlara yönelik olarak açılacak kurslar ise şunlar; “Tevcitli Kur'an-ı Kerim Kursu, Kurdele Nakışı Kursu, Tel Kırma Kursu, Ev Tekstili Kursu, Ahşap Boyama Kursu, Takı Tasarım Kursu, Okuma ve Yazma Kursu, Açık Lise Hazırlık Kursu, İmam Hatip Mezunu Kız öğrencilere Yeterlilik Sınavına Hazırlık Kursu, Hasta ve Yaşlı Bakıcılığı Kursu, Kuaförlük Kursu, İğne Oyası Kursu, Bilgisayar Kursu, Zihin ve Akıl Oyunları (6-14 yaş arası çocuklar için), Aşçılık Kursu, Örgü bebek yapımı kursu.

 

 

ADEM 3ADEM 2

ADEM 1

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması