İlçe Özel İdare Müdürlüğü PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ 

 

 

 

 

1

ÖZEL İDARE MÜDÜRÜ

SEYFETTİN GÜNDOĞAN

 

2

K.H.G. BİRLİĞİ MÜDÜRÜ

ZÜBEYR ERGEZEN

 

3

V.H.K.İŞLETMENİ

BÜLENT BALAMAN

 

4

V.H.K.İŞLETMENİ

GÖNÜL SEFALI

 

5

YARDIMCI HİZMETLER

SITKI ÇOBAN

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Telefon : 0434 412 40 20

Fax : 0434 412 4171

Adres: Hükümet Konağı  Kat: 2 Ahlat – Bitlis

Personel DurumuAhlat İlçe Özel İdaresi, vizyonunu geniş bir çerçevede çok yönlü katılımlarla Ahlat için belirlenen vizyonla uyumlu olarak ve bu vizyonu destekleyecek şekilde geliştirmiştir. Misyonunu belirlerken ise bir taraftan kurum yöneticilerinin görüşlerine başvurulmuş ve diğer taraftan kendisine yasayla verilen görevler göz önünde bulundurulmuştur. Misyonda en önemli konu, bazı görevlerin belediye görevleriyle çakışması nedeniyle kuruma özgü ayırıcı bir özelliğin ortaya konmasıdır. Bu konuda; kurum yöneticileriyle yapılan görüşmeler, fiili duruma ilişkin uygulamalar, dünyadaki gelişmeler ve uygulanabilirlik faktörleri dikkate alınarak seçici bir yaklaşım belirlenmiştir. Buna göre ilçe sınırlarını aşan bölgesel nitelikli genel hizmetler, genel kamu yararı gereği merkezi hükümetin denetiminde bulunan hizmetler, belediyelerin ilgi duymayacakları veya hizmet sunumunda yetersiz kalabileceği alanlar misyonda önem verilmesi gereken konular olarak belirlenmiştir.

Vizyonumuz

Medeniyetlerin buluşma noktasında yer alan Ahlat’ ın doğal, tarihi ve kültürel yapısıyla yaşanabilir ve sürdürülebilir bir Dünya Kenti olması için, sınırlı kaynaklarıyla hizmet vererek maksimum faydayı üretmek ve bu açıdan ülkenin bir numaralı ilçe özel idare kurumu olmaktır.


Misyonumuz

Yasayla belirlenen mahalli müşterek nitelikteki ihtiyaçların karşılanmasında diğer kurumlarla olan hizmet çakışmalarını en aza indirerek kurum kaynaklarını öncelikli olarak eğitim, sağlık, sosyal yardım, kültür ve tarım sektörlerine tahsis etmektir. Böylece bu alanlardaki sorunları önemli ölçüde çözmek ve halkın mutluluğunu sağlamak temel amacımızıdır. Bunun dışında yasayla belirlenen diğer görev alanlarındaki hizmetleri eşitsizlik ve adaletsizlikleri ortadan kaldırarak verimli ve etkili bir şekilde halkın yararına sunmaktır.


İlkelerimiz

Ahlat İlçe Özel İdare Kurumu çalışanlarına rehberlik etmek ve halkımızın beklentilerine karşılık vermek üzere on temel ilke belirlemiştir.

1. Liderlik ve öncülük etme.

2. Dürüstlük ve güvenilirlik.

3. Şeffaflık.

4. İş ve çalışma ahlakı.

5. Kalite bilincine sahip olma ve kalite duyarlılığı.

6. Titizlik ve özen.

7. Zamanındalık ve sürelere uyum.

8. Kaynakların tahsisinde önceliklere göre hareket etme. 

9. Her bakımdan eşitlik ve adalet.

10. Verimlilik ve etkililik.İlkelerimiz tutum, davranış ve düşünce biçimimizi yansıtır. İlkelerimiz vatandaşlarımıza karşı aynı zamanda taahhütlerimizdir. Planlı çalışma dönemine girilmekle birlikte ilkeler üzerindeki duyarlılığımız da artmıştır.

 

 
 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması