KAYMAKAMIMIZ İLÇEMİZDE YAPIMI DEVAM EDEN "ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ" İNŞAATINIDA İNCELEME VE DENETİMLERDE BULUNDU PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 

 


KAYMAKAMIMIZ İLÇEMİZDE YAPIMI DEVAM EDEN "ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ" İNŞAATINDA İNCELEME VE DENETİMLERDE BULUNDU


IMG 5446

    ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN GÖL MANZARALI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

 İlçe Kaymakamımız Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu Yapımı devam etmekte olan Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında inceleme ve denetimlerde bulundu. Kaymakamımıza eşlik eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan ve İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan ile birlikte incelemelerde bulunarak Merkez Hakkında ilgililerden bilgi aldı:

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca İlçemizde Yeniköprü köyü sınırları içerisinde yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezinde 1 İdari bina ve 7 villadan oluşan  Yaşam Merkezinde 63 engellinin yatılı olarak kalacağı tesis içerisinde spor alanları, yaşamlarını dolu dolu geçirebilmeleri  amacı ile sebze yetiştiriciligi için bahçeler ve kümes hayvanı beslenmesi için alanların oluşturulması planlanmıştır, engelli vatandaşlarımızın  hizmetine bir an evvel  sunulması için yapımı hızlı bir şekilde devam etmektedir.

 2016 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan Engelsiz Yaşam Merkezinin toplam maliyeti 5.018.540.00 TL bedelle ihale edilmiştir. Tesis bölgemizin engelli vatandaşlarımız için yapılan en modern özelliklere sahip tek tesisidir.

Tesisin açılışı ile birlikte hem istihdam hem de ekonomik değer olarak ilçemize katkı sağlayacaktır.Tesis faaliyete geçtiğinde 100 kişiye istihdam olanağı sunacaktır.

Çalışanlarla bir süre sohbet eden Kaymakamımız İnşaat alanından ayrıldılar.

YAŞAM MERKEZİ

 

eNGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

IMG 5461

IMG 5447

IMG 5443

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması