30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLÇEMİZDE KUTLANDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLÇEMİZDE KUTLANDI


5

 İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

  Ahlat Kaymakamlığı önünde yapılan tören Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram yaptı. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın  93'üncü yıl dönümünü kutlamak için toplandıklarını belirten Yüzbaşı Bayram: "Şunu herkes bilsinki Allah'ın izniyle kıyamete kadar da bu kutlamayı yapacağız" dedi.

Ardından okuduğu şiir dinleyenler tarafından oldukça beğenilen Yüzbaşı Bayram konuşmasına şöyle devam etti: "Ey gözü dönmüş kalleş eşkiya bir aslan şehit olur bin Arslan Kulaksız oluruz. Bir Alir Rıza, Fatih, Tanju, Mustafa şehit olur bin mehmetçik oluruz. Şunu unutma ki biz ve bizden sonraki gelecekler, şanlı tarihimize zaferler ekleyeceklerdir. Ve sen seni besleyenlerle birlikte yok olmaya mahkumsun" dedi.

 

Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Daha sonra Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu'nun makamında tebrikleri kabul etmesiyle birlikte kutlama programı sona erdi.

30 ağustos zafer bayramı

 

4

2 2

 

3

 

 

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması