AHLAT'IN PROJELERİ ARTARAK DEVAM EDİYOR PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


AHLAT'IN PROJELERİ ARTARAK DEVAM EDİYOR


SODES                   AHLAT’IN 4 SODES PROJESİ ONAYLANDI

Başvuruları 15 Nisan’da tamamlanan 2015 yılı SODES (Sosyal Destek Programı) proje başvuru sonuçları 21 Ağustos’ta açıklandı.

SODES ile; beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına yönelik olarak, uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

 Kalkınma Bakanlığı’nın SODES kapsamında kabul ettiği projeler içinde  Bitlis merkezden 8 proje, Tatvan’dan 7 proje, Ahlat’tan 4 proje, Mutki’den 2 proje,  Hizan’dan 1 proje ve Adilcevaz’dan 1 olmak üzere  toplamda  23 proje asil, 8 proje yedek olarak kabul edilmiştir. Kabul edilen 23 Asil Projesiyle Bitlis, Türkiye genelinde 6. olarak 28 ilimizi geride bırakmıştır.

 

         

        İlçe Kaymakamlık proje ofisi tarafından hazırlanan  projelerden Ahlat Belediyesi’nin “Ahlat Kültür ve Sanat Merkezi”, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Sağlıklı Beyinlerle, Yeni Ufuklara”, Ahlat Kafkas Kültür ve Dayanıma Derneği’nin “Ahlat Sanatla Buluşuyor” ve Kitap Okuma Alışkanlığını Kazandırma Kültür Turizm ve Eğitim Derneği’nin “Faydalı Çocuk Bilinçli Toplum” projeleri olmak üzere 4 tanesi kabul edilmiştir.

            Böylece 2015-2016 döneminde ilçemizde yürütülecek projelerle ilçemizin kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyet ihtiyacı karşılanacak, toplumsal dayanışma ve bütünleşme güçlenecek, toplumun dezavantajlı kesimleri sosyal hayata daha aktif katılmaları sağlanacaktır. Bunun yanı sıra Yunus Ensari İlkokulu bünyesinde 1 adet Dil Öğretim Merkezi kurulacak olup tüm ilçeye hizmet verecektir.

      Kaymakamımız Bülent Tekbıkoğlu ”Başta Kaymakamlık proje ofisi personeli olmak üzere emeği geçen ve ilgili kurumlara katkılarından dolayı teşekkür ederim.Ahlat’ın proje kapasitesi artarak devam edecektir “dedi

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması