KAYMAKAMIMIZ KACER MAHALLESİNDE YAPILACAK OLAN CAMİİ TEMELİNİ ATTI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZ KACER MAHALLESİNDE YAPILACAK OLAN CAMİİ TEMELİNİ ATTI


hz ebubekir cammi inşaatı

 ilçemiz Kacer Mahallesinde Hz.Ebubekir ismiyle yeni bir camii daha yapılıyor.

  380 metrekare alan üzerinde 2 katlı inşa edilecek olan Hz. Ebubekir Cami'nin alt katının taziye evi üst katının ise camii olarak hizmet vereceği belirtildi.

  Cami temelinin atılmasının ardından inşaat alanını ziyaret eden Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ve İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, cami hakkında bilgi adlılar. Daha sonra camilerin önemine vurgu yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, camilerin dini açıdan oldukça önemli bir yer tuttuklarını ifade ederek, aynı zamanda camilerin mimari özellikleriyle de tarihten günümüze kadar bir çok nadide örneklerinin olduğunu söyledi.

 

  Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu'nun konuşmasının ardından dua okuyan Ahlat İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, yapımına başlanan caminin ilçe ve mahalle halkına hayırlı olmasını diledi.

  Cami hakkında kısa bir bilgi veren Kacer Mahallesi Muhtarı ve Hz.Ebubekir Cami Yapma ve Yaşatma Derneği Üyesi Selim Akbudak ise, ihtiyaç doğması hasebiyle yeni bir cami yapılması için proje hazırlandığını ve cami temelini attıklarını ifade ederek:

  "380 metrekare üzerinde yapılacak olan Hz.Ebubekir Camii 2 katlı yapılacak. Alt katı taziye evi oalrka hizmete verirken, üst katı ise cami olarak inşa edilecek. Aynı alan üzerinde imam evide yapıalcaktır. Projenin maliyeti yaklaşık olarak 500 ila 600 bin TL'dir. Mahallemiz de zaten bir camimiz vardı. Fakat mahalle nüfusumuzda arttığı için yeni bir camiye ihtiyaç oldu. Dernek olarak yaptığımız projeyle birlikte ilk olarak temeli attık. Bugünde bizleri kırmayarak gelen ve camii alanını ziyaret eden Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu'na teşekkür ediyorum. Öte yandan temel attığımız zaman desteklerini esirgemeyen Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban'a da teşekkür ediyorum. Bu tür konularda her zaman yardımcı oluyorlar. İnşallah hayırseverlerin yardımıyla 2016 yılının sonlarına doğru camimizin açılışını yapacağız" dedi.

  Daha sonra verilen ikramlarla birlikte mahalleli ve dernek üyeleriyle bir süre sohbet eden Kaymakamımız ve Müftü İmamoğlu, tekrar hayırlı olsun temennilerinde bulunarak mahalleden ayrıldılar.

hz ebubekir cammi inşaatı

 

 2

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması