TEOG SINAVINDA BAŞARI GÖSTEREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

TEOG SINAVINDA BAŞARI GÖSTEREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ


Untitled-1

TEOG'DA BAŞARI GÖSTEREN ÖĞRENCİLER  AHLAT KAYMAKAMLIĞI, AHLAT BELEDİYESİ VE İSTANBUL AHLATİSDER İŞ BİRLİĞİ İLE YURT GEZİSİNE GÖNDERİLDİ.

İlçemizde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı gösteren öğrenciler Ahlat Kaymakamlığı, Ahlat Belediyesi, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği (AHLATİSDER) iş birliği ile  geziye gönderildi. Dün sabah özel bir otobüsle İstanbul'a hareket eden  öğrenciler, Çanakkale ve Anakara'yı da gezecekler. İstanbul’da faaliyet gösteren Ahlatlıların İstanbul Derneği yaptığı Sosyal ve kültürel etkinliklerine her geçen gün bir yenisini daha eklemeye devam ederken, dernek bu yılda İlçemizde TEOG sınavında başarı gösteren öğrencileri İstanbul’da ağırlama görevini üstlendi.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan AHLATİSDER Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ayber, amaçlarının TEOG da başarılı olan öğrencileri desteklemek olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bu vesile ile hem öğrencilerimizi destekliyor hem de öğrencilerimizi kaliteli bir eğitime de teşvik etme hedefleniyor. İstanbul’a gelecek olan öğrencilerimizi burada en iyi bir şekilde ağırlayarak, İstanbul’un Tarihi ve doğal güzelliklerini beraber teneffüs edeceğiz. Ardından Çanakkale gezisi düzenlenecek. Daha sonra öğrencilerimiz Ankara’ya geçecek. Burada Ahlatlı İş adamlarımızdan Yunus Ensari bey öğrencileri Ankara’da ağırlayacak. Yunus Ensari bey tarafından öğrenciler Kapadokya'ya götürülecek.”

Geziyi en iyi izleyip kompozisyonla anlatan 3 öğrenciye Ahlatlı İşadamlarımızdan Yunus Ensari tarafından ödül olarak burs verileceğini belirten AHLATİSDER Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ayber, “Kompozisyon yarışmasını değerlendirmesini ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak jüri değerlendirecek. Ayrıca Ahlat Belediye Başkanımız A. Mümtaz Çoban TEOG’da başarılı olan öğrencilere vermiş olduğu söz ve desteği ile öğrencilerimizin Çanakkale gezisini üstleniyor. Oldukça güzel ve yararlı bir program olduğunu düşünüyorum ” dedi. Ayber, ayrıca TEOG sınavında başarı gösteren öğrencileri İstanbul’da ağırlamalarına yardımcı olan kurum ve kuruluşlara da teşekkür ederek, bu bağlamda gezinin Ahlat Kaymakamlığı, Ahlat Belediyesi, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Ahlatisder'in katkılarıyla gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. Öğrencileri geziye uğurlayan Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ise, TEOG’da bu sene ilçe olarak iyi bir performans sergilendiğini belirterek, her ortaokuldan TEOG’da başarılı olan ilk 3 öğrenciyi geziye gönderdiklerini belirtti. Özden; “TEOG da başarılı olan öğrencilerimizi hem ödüllendirmek hemde moral ve motivasyonlarının daha da artması için bir program dahilinde gezi düzenlendi. Refakatçi öğretmenlerimizin eşliğinde öğrencilerimiz İstanbul, Ankara ve Çanakkale’yi gezme imkanı bulacaklar. Bu tür sosyal etkinlik ve geziler öğrencilerimizin motivasyonunun artması içinde önemlidir. Bu organizasyonun düzenlenmesinde katkı ve desteklerini sunan İlçemiz Kaymakamı sayın Bülent Tekbıyıkoğlu’na, Belediye Başkanımız sayın A.Mümtaz Çoban’a, İstanbul Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği’ne ve yönetim kurulu başkanı Adnan Ayber,e, Sarıyer Belediyesi’ne ve Ahlatlı işadamımız sayın Yunus Ensari beye milli eğitim camiası, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

başarılı öğrencilerin istanbul gezisi

gezi 3

gezi 4

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması