KAYMAKAMIMIZ SELÇUKLU VE OSMANLI EL SANATLARI ATÖLYESİNİN AÇILIŞINI YAPTI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZ  SELÇUKLU VE OSMANLI  EL SANATLARI  ATÖLYESİNİN AÇILIŞINI YAPTI


açılış İlçemizde ikamet eden Ali Aşkın Akürek, evinde hobi olarak başladığı el sanatlarını devam ettirmek ve yaşatmak adına “Selçuklu ve Osmanlı El Sanatları” ismiyle bir atölye açtı.

İlçenin Yukarı Çarşısında bulunan Atölyenin açılışına  İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, bazı kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından atölyeyi gezerek yapılan ürünleri inceleyen Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Çoban, atölyeyi açan Ali Aşkın Akürek’ten bilgi aldılar.

Kurum amirleri ve vatandaşlara tek tek ürünleri gösteren Akürek, çoğunlukta Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait motiflerin oldukça işlendiği eserler hakkında bilgi verdi.

 

 

Bir süre atölyede ki ürünleri inceleyen Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban, atölyede ki ürünlerin oldukça güzel olduğunu ifade ederek, bakır işlemelerin ayrı bir güzellikte olduğunu belirttiler.

 

Burada Başkan Çoban tarafından Kaymakam Tekbıyıkoğlu’na Emir Bayındır Kümbeti’nin maketi hediye olarak alırken, daha sonra açılışa katılan 70 yaşında ki İbrahim Bilen isimli vatandaşa ise gümüş işlemeli Kur’an-ı Kerim kabı hediye etti.

Atölyede filografi, kalografi, boncuk işlemeciliği, hat sanatı, bakır işlemeciliği ile maket çalışmalarının yapıldığını belirten Akürek ise, el sanatlarıyla uğraşmaktan oldukça keyif aldığını söyledi.

Açılışın ardından Kaymakam Tekbyıkoğlu ve Başkan Çoban hayırlı olsun temennilerinde bulunarak atölyeden ayrıldılar.

 

açılış

 1

3 1

2 1

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması