YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR


2 3 Ahlat Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde  İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ilçede bulunan yetim ve öksüz çocuklarla bir araya geldi.

Ahlat Belediyesi tarafından Örnek Et Lokantasında düzenlenen iftar yemeğinde yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelen Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban, çocuklarla bir süre sohbet ettiler.

Çocuklara yakın ilgi ve alaka gösteren Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban, böyle güzel bir iftar yemeğinde bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

Düzenlenen iftar yemeğinin ardından bir açıklama yapan Ahlat ilçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, dezavantajlı kesimler diye tanımlanan gurupların içerisinde belki de en dezavantajlılarının öksüz ve yetim çocuklar olduğunu belirterek:

“Bunlar bizim öncelikli hedef guruplarımızın arasındadır. Biz bu çocuklarımıza hep gözümüzün nuru gibi bakmak istiyoruz. Bugün Belediye başkanımızın misafiri oldular. Belki anne ve babaları olmayabilir ama belediyelerimiz ve devlet tüzel kişiliği bunların hem anneleri hem de babalarıdır.Onlara böyle titizlikle davranmaktan oldukça mutluluk ve huzur duyuyoruz” dedi.

Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, yetim ve öksüz çocuklarımızı sadece bugün için değil her zaman hatırladıklarını vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

“2 Temmuz Yetim ve Öksüz Çocuklarımızın anısına hitap edilen bir gün olarak düşünülmüş. Bizde bu vesileyle bu çocuklarımızı unutmamak için, sosyal belediyeciliğinde ilkesi gereği olarak böyle bir iftar yemeği organize ettik. İlçe Kaymakamımızın da teşrifleriyle birlikte bu çalışmayı yürüttük. Bu sadece bugüne mahsus bir şey olmayacaktır. Bu çocuklarımızın sıkıntı yaşamaması için hayatın içerisinde ki her günümüzü onlarında sıkıntılarını düşünerek, bilerek izahat edeceğiz. Cenab-ı Hak vatandaşlarımızın da Ramazan-ı Şerifini kabul etsin. Bu mübarek ayda bu çocuklarımıza göstereceğimiz ilgi belki de hayırların en iyisi olacak diye düşünüyorum” dedi.

Düzenlenen iftar yemeğine Ahlat ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.

2 3

3 1

1 3

4 1

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması