EKİP RUHUNUN BAŞARISI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!


EKİP RUHUNUN BAŞARISI


 

DE-ERLEND-RME1

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılsonu Değerlendirme Toplantısı ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk ÖZDEN başkanlığında yapıldı. Toplantıya, ilçe dışında bulunan Kaymakamımız Sayın Bülent TEKBIYIKOĞLU telefon ile iştirak ederek değerlendirmelerde bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk ÖZDEN: “İlçe Kaymakamımızın maddi ve manevi destekleriyle “Ahlat İlçemizin Akademik başarısını daha da üst seviyeye çıkarmak adına ‘Eğitim Kalitesini Arttırma Eylem Planı’ nı yıl boyunca ilçemiz okullarında uyguladık. Eylem planındaki aşamaları adım adım takip etmek ve değerlendirmek için “İlçe Sınav İzleme ve Değerlendirme Komisyonu oluşturduk. Bu komisyon haftanın belirli günlerinde bir araya gelerek gerektiğinde okullarda incelemelerde bulunarak Eylem Planının uygulanması aşamasında tespit edilen eksikliklerle ilgili raporlar düzenleyerek okullarımızı bilgilendirdi. Ayrıca İlçe genelindeki tüm branş öğretmenleri ile branşlar bazında bir araya gelinerek İlçemiz eğitiminin sorunlarına yönelik çözüm arandı. Eylem planının uygulama aşamasında görülen ve yaşanan aksaklıklar Kaymakamımızın da taltif buyurarak eşlik ettiği, başkanlığımda gerçekleştirilen okul yöneticileriyle yapmış olduğumuz toplantılarda görüşülerek telafi yoluna gidildi. Sayın Kaymakamımız bu eylem planını önemsedikleri gibi yöneticilerimizle birlikte bizde önemsedik.

Yapılan tüm bu çalışmalar sonucunda 1. TEOG’da Türkiye birinciliği çıkaran ilçemiz, geçen yıllardaki hak etmediği yerden kurtularak 0.88 gibi düşük bir puanla il merkezinin ardından 2. Sırada yer aldı. Bu başarının elde edilmesinde maddi ve manevi destekleriyle bizleri heyecanlandıran ve motive eden başta Sayın Kaymakamımıza, Şube Müdürü arkadaşlarıma,  bu başarıya gayretli ve özverili çalışmalarıyla katkı sağlayan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın diğer paydaşlarına teşekkürlerimi sunarım. Bu eğitim kadromuzun aynı azim ve kararlılığı devam ettiği sürece başarımızı taçlandırarak arttıracağımıza ve önümüzdeki yıl asıl hedefimiz olan il birinciliğine ulaşacağımıza inanıyorum.” Dedi.

               İlçe Kaymakamımız Sayın Bülent TEKBIYIKOĞLU “İlçe eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması yavrularımızın bu eğitim öğretim yarışında daha iyi bir yer tutması adına kaymakamlığızca yapılan ve uygulanması talimatlandırılan  “Eğitim Kalitesini Artırma Eylem Planı” çerçevesinde ilçe genelindeki okullarımızda yapılan çalışmaları periyodik olarak takip etmek ve durum değerlendirmesi yapmak için başkanlığımda defalarca okul yöneticilerimiz ile toplantılar gerçekleştirdik.

 

Sene başından, sene sonuna kadar yapılan ve yapılacak deneme sınavlarının analizini  yaparak, eksiklerimizi tespit ederek ve bu eksiklerimizi tadil edecek çalışmayı talimatlandırarak okullarımıza hedef puanlar belirlemek suretiyle okullarımız arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturduk. Yıl boyu yapılan bu çalışmaların sonucu olarak ilçe olarak hedeflemiş olduğumuz İl birinciliğini 0,88’lik küçük bir puanla erteleyerek Bitlis Merkez’e kaptırdık. İnanıyorum ki önümüzdeki Eğitim-Öğretim yılında ilçemiz il genelinde 1. Sıraya yerleşecektir.  İnşallah gayretli yöneticilerimiz sayesinde bu başarıyı da yakalayacağız. Emek ve gayret sarf eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın tüm çalışanlarına teşekkürler ederek , başarılarının devamını dilerim, diyerek bu başarıda emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve çalışanlarımız tarafımdan taltif edilecektir.”   şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması