DAKA, AHLAT’TA KÜÇÜK GİRİŞİMCİLİĞİN DESTEKLENMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI YAPTI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


DAKA, AHLAT’TA KÜÇÜK GİRİŞİMCİLİĞİN

DESTEKLENMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI

TOPLANTISI YAPTI


 

1 1

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Ahlat’ta Küçük Girişimciliğin Desteklenmesi Mali Destek Programı toplantısı düzenledi. 
DAKA’nınAhlat Yatılı İlköğretim Bölge Okulu konferans salonunda düzenlediği toplantıya bayanlar büyük ilgi gösterirken, toplantıya Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Şeker ve el sanatkarları ustaları da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu; “Yeni sezon itibariyle Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) bir program açıyor. Bunun içerisinde esnaf ve sanatkarlarımızın içerisinde zanaatkârlarımız öncelikli hedef grupları içerisinde, engellilerimiz öncelikli hedef grupları içerisinde, birde siz hanım efendiler öncelikli hedef gruplar içerisindesiniz. Proje ismi ağırdır. Proje denince herkesin aklına sayfalar gelir. Kendisinin aşamayacağı işlemler aklına gelir. Bu yükün altında sanki ezilecekmiş gibi kendisine gelir. İş öylede değildir aslında. Ben daha önce Hayat’ın Hassa ilçesinde görevliydim. İlk başta dönem dönem toplantılar yaptık. Orda da bir proje ofisimizi kurduk. İnsanlar ürkek davrandı, çekingen davrandı. Ama ondan sonra olağan üstü işleri başardık. Bayanlarda çok olağan üstü işler yaptı. Hassa’da bakırcılık kursu açıp oradaki bayanlara iş imkanları sundurduk. Şuan en son mikro kredi aldılar ve valiliğin rektörlüğün plaketlerini, hediyelik eşyalarını hazırlayıp kendi ev ekonomilerine katkıda bulunmaya başladılar” dedi.

 

 

Hiçbir zaman proje isminden korkulmaması gerektiğini ifade eden Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu; “Bizim kendi ilçemizde oluşturduğumu proje ofisimiz var. 4 tane yetenekli kabiliyetli arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Bunlar sizin hizmetinizde. Kafanızdan geçen bir iş varsa, bir proje varsa “Biz bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Şu kadar imkanımız var ama şu kadar da imkandan mahrumuz. Kamunun bu imkanından yararlanmak istiyoruz. Avrupa Birliği’nin şu imkanını kullanmak istiyoruz.” diyip kapılarını çaldığınız zaman onlar size münasip cevabı, münasip karşılığı, münasip yardımda bulunacaklardır. Ben size buradan onların sözünü veriyorum. İnşallah bu tanıtım toplantısından sonra değerlendirmenizi sizden yapmanızı istiyorum. Özellikle çiniciler,zanaatkarlarımız diğer yapmak istediğiniz iş kolları varsa bunların hepsine biz proje yapmaya İlçe Proje Ofisi olarak hazırız. Siz yeterki bir gayret gösterin. Sizin elinizi attığınız her işte bizde elimizi vereceğiz” dedi. Daha sonra DAKA Proje uzmanları İlker Toprak ve Rabia Yenigün

katılımcılara yönelik desteklenmelerle ilgili bir sunum yaptı.

Katılımcıları Küçük Girişimciliğin Desteklenmesi Mali Destek Programı 2015 yılı teklif çağrısı hakkında bilgilendiren DAKA Proje Uzmanı İlker Toprak; “Proje başvuruları 18 Ağustos 2015 saat 23.59’a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılmalı ve gönderilmelidir. Saat 23.59 itibarıyla sistem otomatik olarak kapanacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır. Projenin KAYS üzerinden alınan çıktısı, diğer belgelerle birlikte elden 25 Ağustos 2015 saat 17.00’ye kadar DAKA’ya teslim edilmelidir” ifadesinde bulundu. Düzenlenen toplantı sorulan soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

1 1

 

2 1

3 1

5 1

 

 .

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması