KAYMAKAMIMIZ BERAT KANDİLİ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


KAYMAKAMIMIZ BERAT KANDİLİ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


 

6a

Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu kutlama mesajında: Başka hiçbir millete nasip olmayan bir heyecanla idrak etme sevincini yaşadığımız önemli günlerimizden olan Berat Kandili’nin yaklaşan Ramazan Ayı’nın oluşturduğu hassasiyetle birlikte toplumumuzun temel değerlerine ve huzur ortamına olan katkısı, milletimiz için büyük önem taşımaktadır. Berat, borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan kurtulma, günahlardan arınma, Allah’ın affına ve rahmetine kavuşma, Allah katında berat etmek ve temize çıkmak demektir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV), bu gecede Cenab-ı Allah'ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceğini, yapılan duaları kabul edeceğini müjdelemiştir.

Bu günler, kendimizi bir kez daha değerlendirerek manevi dünyamızı yeniden imar edip güzelleştirmemize vesile olmak, milli ve manevi değerlerimizi daha da güçlendirerek yeni bir hayat sunmak, yanlış ve kusurlardan dönmek, kardeşlik ve beraberlikleri güçlendirerek, yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak Yüce Yaratan'la olan bağımızı yeniden gözden geçirmek için büyük bir fırsattır.

 

Bu duygularla öncelikle saygıdeğer Ahlat’lı hemşerilerimin ve İslam aleminin Mübarek Berat kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Berat Kandili’nin bütün insanlığa barış, rahmet ve huzur getirmesini, hoşgörünün, milli birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması