23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İLÇEMİZDEKİ YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARA MÜZİK EYLENCE PROGRAMI DÜZENLENDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İLÇEMİZDEKİ YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARA MÜZİK EĞLENCE PROGRAMI DÜZENLENDİ


 

9

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, ilçedeki 130 yetim ve öksüz çocuk'a yönelik müzik eğlence programı düzenledi. Ahlat Merkez Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) Salonu’nda düzenlenen programa  Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erdem Yaban,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Ahlat SYDV Müdürü Abdurrahman Pirhasanoğlu katıldı.

Programa eşi Arzu Tekbıyıkoğlu ve çocukları ile beraber katılan  Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu, yetim ve öksüz çocuklarla beraber yemek yiyerek sohbet ettikten sonra her hangi bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Ardından kısa bir konuşma yapan Kaymakam Tekbıyıkoğlu, bayramların çok özel günler olduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile aynı zamanda Regaip Kandili. Bugün öyle güzel bir günki hem bayramımız hem de kandilimizi aynı zamanda yaşıyoruz. Ben sizin bayramınızı ve kandilinizi şimdiden tebrik ediyorum. Bizim kültürümüzde vatana ana derler, devlete de baba derler. Şimdi bende burada devletin temsilcisi olduğum için bende hepinizin babası sayılırım. Beni birer babanız olarak kabul edin. Burada annesi-babası Allah’ın rahmetine kavuşmuş olanlar var. Hepsine Allah rahmet eylesin diyoruz. Bizde siz çocuklarımızla bir araya gelmek istedik. Beraber yemek yedik, birazdan tiyatro ve palyaço gösterisi olacak. Sonra beraber pasta yiyeceğiz. Sesi güzel olanlar varsa onları dinleyebiliriz. Beraber oyun oynayacağız. Beraber güzel vakit geçireceğiz” dedi.

Daha sonra sahneye çıkan Bitlis Kültür ve Sanat Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro BİSAD ile Ahlat Tiyatro ekibi çeşitli tiyatro ve oyunlar sergileyerek,palyaço eşliğinde çocuklara eğlenceli anlar yaşattı.   Ardından çocuklarla beraber pasta kesen Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden müzik eğlence eşliğinde çocuklarla beraber halay çekerek, oyun oynadılar.

Program sonunda İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğluve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram eşleriyle birlikte yetim ve öksüz çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

8

 

1 1

 

2 2

 

4 1

 

9

7 1

 

5 1

6

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması