MİNİK ELLER ÜŞÜMEYECEK PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


KIZILAY'IN BAŞLATTIĞI MİNİK ELLER ÜŞÜMESİN KAMPANYASI KAPSAMINDA İLÇEMİZDE 250 ÖĞRENCİYE KIYAFET YARDIMI VE 200 KİŞİLİK ANAOKULU YAPMA SÖZÜ ALINDI


 

DSC 1388

MİNİK ELLER ÜŞÜMEYECEK

KAMPANYA KAPSAMINDA 31 İLDE 310 OKULDA 15 BİN ÖĞRENCİYE KIYAFET YARDIMINI YAPILDI

Türk Kızılayı ve sosyal medya kullanıcılarının desteğiyle hayata geçirilen "Minik Eller Üşümesin" Kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, ilçemizde 250 öğrenciye dağıtıldı.

Kampanya kapsamında ilçemize gelen heyet  İlçemiz Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Ziyaretin ardından konu ile ilgili bir açıklama yapan Sosyal Medyada projeyi başlatanlardan Gizem Türkmen: “Minik eller Üşümesin kampanyası olarak Türkiye’nin 7 bölgesinde 31 ilden Muş, Bitlis ve Ahlat’ tercih ettik.Çünkü vaktimiz az olduğu için mecburen programı kısa tutmak zorunda kaldık. Bu kampanya sayesinde Ahlat, Bitlis ve Muş’u gördük. Gerçekten çok mutlu olduk.Sevecen insanlarla tanıştık. Doğu İstanbul’dan bakıldığı gibi değil. İnsanlar çok sıcak ve oldukça cana yakın. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Minik Eller Üşümesin kampanyasıgibi daha nice kampanyalar yapılsın.Lütfen sonu olmasın ve herkes bu tür kampanyalara destek versin” dedi.

 

Daha sonra bir açıklama yapan Türk Kızılayı İstanbul İl Başkanı İlhami Yıldırım: “Bizde bugün Ahlat ilçemizde olmaktan mutluluk duyuyoruz.Sosyal medya üzerinden yapılmış olan “minik Eller Üşümesin Kampanyası” adı altında 31 il, 310 okul, 15 bin öğrencimizin kıyafet yardımını tüm Türkiye genelinde yaptık.Dağıtımlarımızı Muş ilimizde orada ki Kızılay ile birlikte yaptık.Bugün Ahlat’a geldik.Bundan önce Adilcevaz ilçemizdeydik.Orayada Kızılay olarak bir Anaokulu yapacağız. Allah nasip ederse bundan sonraki hedefimizde Ahlat’a Anaokulu yapılacak. Güler yüzlü Ahlat Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla sohbet ettik.Bastonumuzu alarak buradan devam edeceğiz. İlgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Ahlat Ziraat Odası Başkanı (AHZO) Başkanı aynı zamanda Kızılay Ahlat Şube Yetkilisi olan Necat Demirden yaptığı konuşmada: “KızılayMuş ve Bitlis başkanımıza gerçekten teşekkür ediyoruz. Sayın kaymakamımızla beraber Milli Eğitim Müdürlüğünden ihtiyaç sahibi 250 öğrencinin tespit edilmesini istedik. Tespit edilen öğrencileri baştan ayağı giydirdik.Bunun için çok teşekkür ediyoruz.İnşallah bu desteklerin devamını bekliyoruz” dedi.

Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ise, Türk Kızılay’ının Ahlat’a daha çok önem göstermesini vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

“Başta İstanbul Kızılay başkanımız ve bütün heyetine ilçem adına hoş geldiniz diyorum.Bugün göstermiş oldukları faaliyet Türkiye genelinde milletimizin huzur bulacağı bir çalışma örneğidir.Kızılay tarihi bir kurum. Tarihi bir kurum olması itibariyle misyonuyla da yüksektir.Kızılay’ın Ahlat’a çok önem göstermesi gerekiyor. Özellikle de kültür turizminTürkiye’de mümessili olacak bir şehirden bahsediyoruz. Bu vesileyle de inşallah Kızılay ilçemizde turizme dayalı da bir takım Muş’ta örneği olduğu gibi yatırımlara girer. Daha önce Kızılay başkanımızın bana vermiş olduğu bir söz var. Ahlat’ta bir aş evi programı düşünmüşlerdi ve beraberinde su şişeleme fabrikası konusu açılmıştı. Bunlarla ilgili çalışmaları da inşallah aracılığınızla Kızılay’a iletmiş oluyoruz. Ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.

 İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu: ”Bugün Kızılay yetkililerimiz ve hayırseverlerimiz ilçemizi ziyaret ettiler. Kızılay teşkilatı hayırseverlik adına en önemli kamu kurum niteliğinde ki düzenli ve tertipli olan bir kuruluş. Bunun yanında bu projede ortağı olan “Minik Eller Üşümesin Platformu”da ilçemizi ziyaret etti. Ziyaretten dolayı son derece memnun olduk. 250 fakir, giyime muhtaç belki de isimleri layık olacak şekilde üşüyen elleri giydirmek üzere buraya geldiler. İlçemize yapacakları Anaokulu için teşekkür ediyorum ” dedi. 

 

Yapılan konuşmaların ardından Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbyıkoğlu tarafından gelen heyete ilçemizin önemli el sanatlarından Ahlat Bastonu hediye edildi.  

DSC 1388

DSC 1389

DSC 1393

DSC 1381

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması