DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ


 

abb

 İlçemizde 11-12 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak olan ve 8 ilden 48 ekibin katıldığı Halk oyunları Bölge Yarışması, düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.

  İlçenin Yukarı Çarşı meydanında bir araya gelen folklörcüler, burada kısa bir gösteri yaptılar. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan folklör ekipleri, bir birinden güzel halk oyunlarıyla göz kamaştırdılar.

  Gösterinin ardından kortej ile birlikte Aşağı Çarşı meydanına kadar davul zurna eşliğinde yürüyen halk oyunları ekipleri, burada da gösteri yaptılar. Coşkulu başlayan yürüyüş renkli görüntülere sahne olurken, vatandaşların yanı sıra İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu,Garnizon komutanı Ahmet Zafer Bayram, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve İlçemiz Kurum amirleri  folklörcülerle birlikte halay çekti.

  Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Ahlat Kaymakamlığı ve Ahlat Belediye Başkanlığı'nın da destekleriyle yapılacak olan program 11-12 Nisan 2015 tarihinde, Ahlat Kapalı Spor Salonu’nda grup eleme yarışmalarıyla devam edecek. 

4

k6

k1 1

2

3

abb

6

k5

1 

5

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması