İSTANBUL EYÜP CAMİİSİNDE SABAH NAMAZI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


 İSTANBUL EYÜP CAMİİSİNDE SABAH NAMAZI


 

IMG 5071

 AHLATLILAR SABAH NAMAZINI  EYÜP CAMİDE KILDI

 

İstanbul'un ve belki de Türkiye'nin sabah namazında en kalabalık camilerinden birisi olan Eyüp Cami sabah namazında Ahlat’tan gelen misafirleri ağırladı.

 Bitlis Valiliğinin organizasyonu ile İstanbul’a giden İlçemiz Mahalle Muhtarları ve Belediye meclis üyeleri Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve İl Genel Meclis Üyesi Erhan Akarsu önderliğinde İstanbul Gezisinin 3’ncü gününde sabah namazını Eyüp Camide kıldı.

 

 

Sabahın erken saatlerinde Eyüp Camii ye giden Ahlatlılar adeta tıklım tıklım dolan camide huşu içerisinde sabah namazını kıldı. Namaz öncesi okunan Kur'an ve namaz sonrası yapılan toplu dua güzel bir sabah başlangıcına atılan ilk adım oldu. Cami çevresindeki pastane ve restoranların namazdan önce açılması, Eyüp'te kahvaltı keyfi yapmak isteyenler için alternatif ve güzel mekân çok fazla. Hatta seyyar satıcılar çay ve salep kazanlarının altını yakmış namazın bitişini beklemesi ise Anadolu’dan İstanbul’a giden Ahlatlılara güzel bir gün yaşattı.

 

Düzenlenen programa,  Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Bitlis Valisi Adına programa katılan  Valilik Özel Kalem Müdürü Kamuran Arvas,İl Genel Meclis üyesi Erhan Akarsu, Ziraat Odası Başkanı Necat Demirden Mahalle Muhtarları ile Belediye Meclis üyeleri katılıyor.

 

IMG 5064

IMG 5071

IMG 5107

 


 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması