İSTANBULDA MUHTAR VE ENCÜMENLERİMİZ İLE TARİH SOHBETİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


İSTANBULDA MUHTAR VE ENCÜMENLERİMİZ İLE TARİH SOHBETİ


 

IMG 4518

AHLATLILARA TARİH ZİYAFETİ

AHLATLILARIN İSTANBUL  ZİYARETİ DEVAM EDİYOR

Bitlis Valiliğinin organizasyonu ile İstanbul’a  giden Ahlatlı Mahalle Muhtar ve meclis üyelerine Prf.Dr. Ahmet Şimşirgil tarih ziyafeti sundu.

Otelin toplantı salonunda düzenlenen programa,  İlçemiz Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Bitlis Valisi Adına programa katılan  Vallik Özel Kalem Müdürü Kamuran  Arvas, İl Genel Meclis Üyesi Erhan Akarsu,İstanbul Ahlatlılar Derneği Başkanı Adnan Ayber, Ahlat’tan gelen Muhtarlar ile Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Tarihci, gazeteci yazar Prf.Dr. Ahmet Şimşirgil,özellkle bazı televizyon ve sinemalarda tarihi şahsiyetler ile ilgili yanlış bilgiler sunulduğunu ifade etti.  TV dizileri ve sinemalarda bize mal olmuş yüksek şahsiyetlerin vasıflarının anlatılmadığını, onlara zarar veren unsurlarla gündeme taşıdıklarından dolayı sitemde bulundu.

Ahlatlıların İstanbul gezisi ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Prf.Dr. Ahmet Şimşirgil,bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu ifade  ederek, Sayın Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Bakanımız, muhtarlarımız ve Meclis üyelerimiz bu güzel organizasyonla bir araya gelmiş. Gerçekten çok güzel bir organizasyon.

Program sonunda ise Prf.Dr. Ahmet Şimşirgil, katılımcılara kendi kitaplarından hediye ederken, Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ,Belediye Başkanımız A.Mümtaz Çoban  kısa bir değerlendirme konuşması yaptıktan sonra, güzel söyleyişi den dolayı bu güzel tarih ziyafetinden dolayı Prf.Dr. Ahmet Şimşirgil’e teşekkür ederek Ahlat’ta da davet edildi.

Ahlat Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanımız A.Mümtaz Çoban, Tarihci, gazeteci yazar Prf.Dr. Ahmet Şimşirgili Ahlat’a davet etti.  Prf.Dr. Ahmet Şimşirgili gerek CİNE 5 te ki programında Ahlat’ı gündeme getireceğini,  gerek Ahlat’ta gelerek program yapmayı düşündüğünü söyledi.

IMG 4513 - Kopya

IMG 4517 - Kopya

IMG 4518

IMG 4523 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması