KAYMAKAMIMIZ KÖY GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZ KÖY GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR


 

köy ziayerti devam6  KAYMAKAMIMIMZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU, ZİYARET ETTİĞİ KÖYLERİN SORUN VE SIKINTILARINI YERLERİNDE TESPİT EDEREK, ÇÖZÜM YOLLARI ÜRETİYOR

İlçe  Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu, ilçeye bağlı köylere yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. Kaymakammız gezi programının ikinci gününde kendisine eşlik eden İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nihat Keskin, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Zübeyr Ergezen, Ahlat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdurrahman Pirhasanoğlu, İlçe Sağlık Grup Başkanı Çağrı Ansen ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Sıtkı Erdemir ile birlikte ilçeye bağlı Cemalettin, Çukurtarla ve Develik Köylerini ziyaret etti. Kaymakam Tekbıyıkoğlu ilk olarak ziyaret ettiği Cemalettin Köyü’nde köy muhtarı ve köylülerin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Daha sonra köy okulunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Kaymakamımız, öğrencilerin bilgilerini sınamak için çeşitli sorular sorarak kitap ve oyuncaklar hediye etti.

 

 

Daha sonra Ahlat-Malazgirt yol güzergahında bulunan Çukurtarla ve Develik Köyleri’ni ziyaret eden Ahlat Kaymakamı Tekbıyıkoğlu, köylülerin en çok muzdarip olduğu Ahlat-Malazgirt Karayolunun bu yıl Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce programa alındığını ve yapılacağı müjdesini verdi. Köylülerin çamur olan köy içlerinin parke taşı ile döşenmesini istemelerine karşılık Kaymakam Tekbıyıkoğlu, alt yapısı biten köylerin köy içlerinin yapılmaya başlandığını bu kapsamda Çukurtarla ve Develik Köyleri’nin alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte köy içlerinin parke taşı ile döşeneceğini söyledi. Köylülerin ve köy muhtarlarının sorun ve sıkıntılarını dinleyerek ilgili kurum amirlerine notlar aldıran Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu öncelik sırasına ve imkanlar dahilinde köylerdeki sorunları çözmeye çalışacaklarını söyledi. Kaymakam Tekbıyıkoğlu’nun belirlenen program dahilinde Ahlat’a bağlı diğer köyleri de ziyaret edeceği bildirildi.

köy ziayerti devam5

 

köy ziayerti devam7

 

köy ziayerti devam4

köy ziayerti devam6

köy ziayerti devam2

köy ziayerti devam3

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması