İLÇEMİZ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFINDAN İLÇEMİZDE BULUNAN 4 ENGELLİ VATANDAŞIMIZA ARAÇ YARDIMI YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


İLÇEMİZ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFINDAN İLÇEMİZDE BULUNAN 4 ENGELLİ VATANDAŞIMIZA ARAÇ YARDIMI YAPILDI


 

ENGELL- ARAÇ 2

İLÇEMİZ SYDV’DEN ENGELLİLERE ARAÇ YARDIMI

 

Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), tarafından ilçemizde bulunan 4 engelli vatandaşımıza ihtiyaç duydukları araç temini yapıldı. Ahlat Kaymakamlığı toplantı salonunda, vakıf mütevelli heyeti üyeleri ile birlikte engelli vatandaşlarla bir araya gelen Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, engelli vatandaşlar ve yakınlarıyla bir süre sohbet etti. Engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Daha sonra 2 engelli vatandaşımıza akülü aracı teslim edilirken, 2 engelliye ise elle yürüme aracı verildi.

 

 

Büyük bir sevinç içerisinde olan engelli vatandaşlar ve yakınları Kaymakam Tekbıyıkoğlu’na ve Ahlat SYVD’ye teşekkür ettiler. Yapılan yardımlar hakkında açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, engelli olmanın bir tercih değil, kader olduğunu vurgulayarak: “Bu münasebetle sağlam gözüken hepimiz aslında birer engelli adayıyız sözünü de çok anlamlı buluyorum. Ama modern toplumlara düşen, engelli vatandaşlarımızı mümkün olduğu kadarıyla sosyal ve eğitim yaşamının içerisine kazandırabilmektir. Bu nedenle ilçemizde bir çalışma yaptık. Engelli envanterimizi oluşturmaya çalışıyoruz. Biz istedik ki ilk başta yürüme engelli kardeşlerimizin akülü araçla ulaşımlarını yapabilecekleri mobilitelerini sağlayabilecek imkanlar sunalım. Fakat bunun çokta doğru bir yaklaşım olmadığını yaptığımız araştırmalar sonucunda öğrendik. Akülü araçlar bazı engelli vatandaşlarımızın kas çalışmalarını engellediği için vücut fonksiyonlarını kısıtlıyor. Bu nedenle ilerleyen zamanda daha büyük sorunlara sebep olabileceğinden dolayı sadece engelli raporu olup bunun yanında da akülü araç kullanabilecek durumda olanlarla bir araya geldik. 2 tane engelli vatandaşımızı hareketli akülü tekerlekli sandalyeye kavuşturduk. İnşallah bundan sonrada ilçemizde talep olursa, doktor raporları akülü araç kullanımına onay verdiği takdirde aynı durumda ki tüm engelli kardeşlerimize bu imkanı sağlamaya hazırız” dedi. Alakır Köyü’nden gelen engelli yakını Mehmet Şah Arıkız ise engellilere gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek:  “Yaşanan bir trafik kazasından sonra kardeşim engelli oldu. Bugün burada bize akülü araç tahsis edildi. Ahlat Kaymakamımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ENGELL- ARAÇ 2

ENGELL- ARAÇ 1

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması