AHLATLI KIZ TENİSÇİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU’NDA YARI FİNALE YÜKSELDİ PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

AHLATLI KIZ TENİSÇİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU’NDA YARI FİNALE YÜKSELDİ


 

masa tenisi5

  AHLATLI MASA TENİSİ KIZ SPORCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU’NDA YARI FİNALE YÜKSELDİ

Ahlat Şehit Sümmani Görgen YBO kız öğrencileri Elazığ’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Türkiye Şampiyonluğu çeyrek final müsabakalarında grup birincisi olarak yarı finale çıktılar. Masa tenisi dalında Türkiye şampiyonası yarı finaline çıkmayı başaran 4 kız tenisçi, 21-22 Mart tarihleri arasında Niğde’de yapılacak yarı final müsabakalarında Bitlis’i temsil edecek.

 

 

 

Masa Tenisi Türkiye Şampiyonluğu yarı finaline katılacak kız tenisçiler ile ildeki ve bölgedeki müsabakalarda dereceye giren diğer öğrenciler Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden tarafından ödüllendirildi. Masa tenisinde başarı elde ederek derece alan öğrenciler okul müdürleri ve antrenör öğretmenleri ile birlikte ilk olarak Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden’i makamında ziyaret ettiler. Öğrencileri makamında kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özden, başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek kitapla ödüllendirdi. Özden, yarı final ve final müsabakalarında da öğrencilerden başarı beklediklerini ve Türkiye şampiyonluğu beklediklerini ifade etti. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ile beraber Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret eden öğrenciler aldıkları madalya ve kupaları kaymakam Tekbıyıkoğlu’na gösterdi. Öğrencilerin elde ettiği başarılardan dolayı mutlu olduklarını ve gururlandıklarını ifade eden Kaymakam Tekbıyıkoğlu; “Elde ettiğiniz başarılar bizleri hem sevindirdi hemde gururlandırdı. Bitlis ilini temsilen bölge yarışmalarında aldığınız başarılar çok güzel. Çeyrek finalde grup birinci olarak yarı finale katılacak öğrencilerimiz bizleri ayrıca çok sevindirdi. Bu öğrencilerimizden yarı final birinciliği ve Türkiye şampiyonluğu bekliyoruz” dedi. Ziyaret sonunda Kaymakam Tekbıyıkoğlu, masa tenisi turnuvalarında dereceye giren öğrencileri ve öğretmenlerini tek tek tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

 

 

-ŞEHİT SÜMMANİ GÖRGEN YBO’NUN MASA TENİSİ DERECELERİ-

Ahlat Şehit Sümmani Görgen YBO öğrencileri Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Türkiye Şampiyonluğu çeyrek final grup birinciliğinin yanında ayrıca 2014-2015 eğitim öğretim sezonunda masa tenisi turnuvalarında ilçede, ilde ve bölgede çeşitli dereceler aldı. YBO öğrencileri küçük kızlar il ikincisi, küçük erkeklerde il üçüncüsü, yıldız kızlarda il ikincisi, yıldız erkeklerde il ikincisi, ilçede ferdi müsabakalarda ferdi ilçe birincisi, ferdi ilçe ikincisi oldu. YBO öğrencileri ayrıca Bingöl’de yapılan  analig ön eleme müsabakalarında kızlarda grup birincisi, erkeklerde ise grup ikincisi oldu.

masa tenisi2

masa tenisi4

masa tenisi3

masa tenisi5

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması