İLÇEMİZDE MOBESE KAMERA SİSTEMİ KURULMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

İLÇEMİZDE MOBESE KAMERA SİSTEMİ KURULMASI İÇİN  PROTOKOL İMZALANDI


 

DSC 0498

İLÇEMİZDE KGYS PROTOKOLÜ İMZALANDI  Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) projesi kurumlar arası işbirliği protokolü imzalandı.

Yapılan protokol ile birlikte Haziran ayından itibaren ilçemizde önemli görülen 9 ayrı noktaya 13 adet son teknoloji ürünü Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) sistemi kurulacak.

İlçe  Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan protokole  İlçe Kaymakamımız Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat İlçe Emniyet Müdür Vekili Ali İhsan Deveci ve Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirkeki (VEDAŞ) Ahlat İşletme Şefi Metin Uzunpolat katıldı.

 

Protokolü imzalayan kurum amirleri MOBESE sisteminin suç önleme ve suçlu yakalamada önemli olacağını belirttiler. Daha sonra konu hakkında bir açıklama yapan Kaymakammız Bülent  Tekbıyıkoğlu:

“Burada güzel bir faaliyet için bir araya geldik. Devletin en temel fonksiyonlarından bir tanesi olan Emniyet hizmetlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmek ve vatandaşın huzur içinde yaşamasını sağlamaktır. Emniyet hizmetidevletin görev ve hişzmetlerinin diğerlerinden farklı olarak öyle bir fonsiyon ki diğer bütün devletin vermeye hükümlü olduğu hizmetlerin hepsini buna bağlı. Yani emniyet hizmeti verilmeden sağlık, ulaşım gibi hizmetler verilemiyor. Bu yüzden emniyet hizmetlerini diğer hizmetlerden daha farklı olarak değerlendiriyoruz. İlçemizde kuracağımız mobese sistemi suçu önleme, caydırme ve suçluyu yakalamada önemli bir rol oynayacaktır. İlk aşamada 9 stratejik noktaya 13 kamera sistemi kuracağız. Gece görüşü özelliği de bulunan bu kameraların bir bölümü hareketli olacak. İnanıyorum ki MOBESE sistemi ilçemizdeki hemşehrilerimizin daha güvenli hizzetmelerine neden olacaktır." dedi.   

DSC 0498  

DSC 0495

DSC 0493

DSC 0491

   

DSC 0500

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması