AHLAT’TA EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZ TARAFINDAN İLÇEMİZDE EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


 

DE-ERLEND-RME1

Ahlat’ta  2014–2015 eğitim öğretim yılı birinci dönem değerlendirme toplantısı yapıldı. Ahlat Yatılı Bölge Okulu (YBO) konferans salonunda yapılan toplantıya Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ve ilçedeki tüm okul müdürleri katıldı. Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıda birinci TEOG sonuçları da değerlendirildi. Toplantıda konuşan Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Ahlat’ta eğitim-öğretimde kalitenin artması ve başarı çıtasının yükseltilmesi hususunda bir eylem planı hazırlanarak tüm okullara gönderildiğini belirterek, uygulamaya konulan eylem planına her okulun ve idarecinin önem göstermesi gerektiğini söyledi. Tekbıyıkoğlu şöyle konuştu;

“10 seneyi aştı mülki idare görevinde bulunmam. Ahlat’a da 2014 yılı Eylül kararnamesiyle atandım. Daha önceki görev yerim olan Hatay’ın Hassa ilçesinde göreve başladığımda eğitim-öğretim seviyesi çok istenilen seviyede değildi. Eğitim-öğretimde seviyenin artması için bir eylem planı oluşturduk ve bu zamana kadar taşıdık. Şimdi bu eylem planını Ahlat’ta da uygulamaya başladık. Planda bilhassa şunu vurgulamaya çalıştık. Eğitim tüm paydaşların bir başarısı olacaktır. İdarecinin, ailenin, öğretmenin, öğrencinin, fiziki ortamın bunların hepsi eğitimdeki başarının birer parçası olarak görüyoruz. Ama biz devlet memuru olarak üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz. Biz söylemeye değil, yapmaya memuruz. Bu sistemde ben genelde şunu öngördüm. Başarılı okulla başarısız okul açığa çıksın. Başarılı olduğumuz derslerle, başarısız olduğumuz dersler ortaya çıksın. Başarılı öğretmenle başarısız öğretmende ortaya çıksın. Bunun bir tedavisi varsa tedavisini yapalım. İlk başta bir istatistik oluşturalım. Bundaki sebep şu: Bir şeyi ölçemezsek onu yönetemeyiz. Yani kendi başarımızı, kendi yaptıklarımızı ölçemezsek bunu yönetemeyiz. O yüzden bu işin hem tanıtımını, hem veli bazında hem okul bazında yapılacak çalışmaları, hem ortaya çıkabilecek aksaklıkları, öğretmenler arasındaki mukayeseleri veya işlenmemiş bir konu varsa yapacağımız sınavlarla beraber ortaya çıkacak” dedi.

 

 KAYMAKAM TEKBIYIKOĞLU; “EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİYORUM”

 

Ahlat’a yeni atanması münasebetiyle eğitimin üzerine çok fazla düşemediğini fakat eğitime çok önem verdiğini ifade eden Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu; “Emin olun ben bu işe çok önem veriyorum. Eğitime çok önem veriyorum. Önem verilmesine de çok önem veriyorum. Hepinizin de takipçisi olacağım bundan emin olun. Yani okulları mukayese edeceğim, öğretmenleri mukayese edeceğim, öğrencileri mukayese edeceğim. Hangi alanlarda boşluğumuz var, tedavisi yapılmış mı? Eğer bir başarısızlık varsa bunların sebepleri, bir başarı varsa bunların sebepleri neyse değerlendireceğiz. Bu işi üzerimize düştüğü gibi hakkıyla maaşlarımızı hak ederek bu milletin bir ferdi olmaya hak ederek eğitimi en üst seviyeye çıkarmaya çalışacağız. Bu işle ilgili Milli Eğitim Müdürümüzün başkanlığında bir komisyon oluşturacağız. Milli Eğitim Müdürümüz sağolsun yeni atanmasına rağmen gayretlerini esirgemiyor. İlçemizdeki bir çok okulumuzun eldeki imkanlar dahilinde fiziki ihtiyaçlarını giderdi. Mümkün olduğu kadar okulları sık sık ziyaret ederek kontrol altında tutmaya çalışıyor. Bende kendisini takdirle karşılıyorum. Okullarımız arasına rekabet girecek. Rekabetin olduğu yerde başarı olur. Bilhassa ilçe merkezindeki okullarımızın arasında birazda rekabet oluşmasını ben istiyorum. Yarışın olduğu yerde her zaman kalite yukarı doğru tırmanır. Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz. Sizden beklentim bu eylem planına uyun uygulayın. Bilhassa bu işin yorumlanması çok önemli.  İdareci arkadaşlarımız kendi okullarında birkaç kişiden de olsa bir komisyon oluşturup kendi öğretmenlerini, kendi eğitimcilerini yorumlasın, sorgulasın toplantılar yapsınlar. Bunlar hepsi eylem planında var. Zümre toplantılarında başarılı öğretmenlerimiz başarılarının sırlarını açıklasın. Başarılı öğretmenlerimiz onure edilsin. Bende başarılı idarecilerimizle, başarılı öğretmenlerimizle bir araya geleceğim. Onları onure edeceğim. Ben TEOG’da Türkiye birinciliği elde eden Ergezen Ortaokulunu, idareci ve öğretmenlerini kutluyorum. Diğer okullarımızda başarılarına başarı katsınlar. Bizim buradaki başarıyı Doğu Anadolu’da birinci sıraya taşımamız içten bile değil. Buna inanın arkadaşlar. İşimizi doğru düzgün, kontrollü yaparsak çok zor iş değil arkadaşlar. Doğu Anadolu bölgesinin en başarılı ilçesi neden Ahlat olmasın. Bunun için buranın kültürü de yeterlidir. Yeter ki akıllı işler yapalım. Ortak akılla hareket edelim” dedi.

DE-ERLEND-RME2

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması