KAYMAKAMIMIZ KALENDER CAMİİ TEMEL ATMA TÖRENİNDE PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 KAYMAKAMIMIZ KALENDER CAMİİ TEMEL ATMA TÖRENİNDE


 

3  Kaymakamımız Sayın Bülent TEKBIYIKOĞLU Ahlat'lı Hayırsever iş adamımız Şerif KANIK'ın Katkılarıyla Yapılacak olan Erkizan Mahallesi Kalender Camii inşaatı temel atma törenine kaatıldı.

Törende konuşma yapan Kaymakamımız:

 Camiler sadece ibadet yapılan yerlerden ibaret delerdir.Sosyal bir manası vardı Camilerin. Aynı Allaha inanan,aynı Peygambere inanan,aynı Kıbleye yönelen,aynı yakarışı yapan insanları omuz omuza durduğu yerlerdir camiler.Böyle olduğu içi Allah ve Resulu Müslümanları Cem halinde görmek ister ve cemaat olanlara 27 derece ödül verir.

 

 

Ejdadımız bunu anlamış olsa gerek ki sosyal hayatın merkezine Camileri koymuştur.Bakarsanız Süleymaniye ,Fatih cami Külliyelerin ortasında camii çevresinde eğitim ve sosyal tesisleri görürsünüz.Modern Türkiyenin kurucusu Atatürk Balıkesir Zaganospaşa caminde vaaz vererek, istklal savaşı kahramanı Celal Bayar Galip hoca mahlasıyla vaaz vererek yine Vatan şaiiri Mehmet Akif Köy Camilerini dolaşarak Bu Memlketi kurtardılar dedi.

 Emeği geçenlere ve hayır sever KANIK ailesine teşekkürlerini ileterek yapılacak olan camii’nin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunarak temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

3

 

 

IMG 22312

 

 

 IMG 2234

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması