"AHLAT İÇİN ÇALGINI YAP, ÇAL SÖYLE" PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

"AHLAT İÇİN ÇALGINI YAP, ÇAL SÖYLE"


 

 

4  İlçemizde kurulan ilk Halk Müziği Korosu, "Ahlat İçin Çalgını Yap, Çal Söyle" isimli proje konserinde izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.   

  Bitlis Valiliği koordinasyonunda Ahlat Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen "Ahlat İçin Çalgını Yap, Çal Söyle" isimli proje kapsamında kurulan koro, verdiği konserle takdir topladı.

 

İki ayrı kategoride oluşturulan koroda Müzik öğretmeni Semah Açıkel ve gönüllü 10 öğretmen ile minikler ve gençler sahne aldı. Ahlat Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, Afyon yöresinden Karahisar Kalesi’ni söyleyen koro, daha sonra Kırıkkale, Şanlıurfa, Sivas, Karadeniz, Ankara, Zonguldak, Gaziantep ve Eskişehir yörelerine ait müzikleri de seslendirdi. Söyledikleri müziklerle dinleyenlere hoş vakit geçirten koro, bol bol alkış topladı.

 

  Düzenlenen programa, Ahlat İlçe Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Kaymak, bazı kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

4

 1

 

 

2

10397203 10202232917208517_3419511562337183250_o

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması