KAYMAKAMIMIZIN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

KAYMAKAMIMIZIN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI


osman dölek  Kaymakamımız Osman DÖLEK, "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla mesaj yayımladı.

    Kaymakamımız Osman DÖLEK, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam’ın değerler üstü mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) 1989 yılından beri her yıl kutlanan Kutlu Doğum’unun 2014 yılı temasının, “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” olarak belirlendiğini kaydetti.

 

    Temanın Hz. Peygamber’in ortaya koyduğu örneklik çerçevesinde Ahlat'ta hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde ele alındığını anlatan Kaymakamımız  DÖLEK, mesajında, “Bu hafta, Peygamber Efendimize olan sevgimizin pekiştirileceği, bu anlayış ve inançla birbirimize kardeşlik duygularımızın güç kazanacağı özel günleri barındırmaktadır. Peygamber Efendimizin (S.A.V) sözleri ve davranışları bizlere her zaman örnek olmuştur. O, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di. Sevgili Peygamberimiz birlikte yaşamanın vazgeçilmez unsurları olan barışı, hoşgörüyü, affı, merhameti, şefkati kuru bir iddia olmaktan çıkarıp yaşanılan bir gerçeğe dönüştürmüştür. Din; insanın sadece yaratanı Allah ile arasındaki ilişkileri değil, hem diğer insanlarla, hem de âlem ile ilişkilerini düzenlemek üzere bizlere bildirilmiş gerçek ve sarsılmaz değerlerimizdendir. Samimiyetin olmadığı yerde dinden ve dindarlıktan bahsedilemez. Peygamber Efendimizin “Din samimi olmaktır” hadis-i şerifi bu gerçeği gayet veciz bir şekilde ortaya koymuştur.

    Hayatımızın her alanında önemli bir yere sahip olan samimiyet; inanç ve ibadetlerimizde olduğu kadar, insanlarla olan ilişkilerimizde de önemli ölçüde belirleyicidir. Bireylerin birbirine karşı samimi, içten ve gönülden davranması sağlıklı ve manevi bakımdan güçlü bir toplum oluşturmanın önemli bir unsurudur. Aile ve akraba ortamında, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinde iş ve ticaret hayatında kısacası hayatın her alanında insanlara karşı samimi davranmak ahlaki bir erdemdir.

    Bu duygu ve düşüncelerle, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) Kutlu Doğum’unu kutluyor; tüm insanlığın din ve samimiyet ekseninde sevgi, barış, mutluluk ve esenlik içinde yaşamasını diliyor, Tüm Ahlat'lı hemşerilerime sevgi ve saygılar sunuyorum" dedi.

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması