SAYIN VALİMİZ ORHAN ÖZTÜRK'TEN İLÇEMİZE ZİYARET PDF Yazdır e-Posta
Share in FacebookTweet it!

 


SAYIN VALİMİZ ORHAN ÖZTÜRK'TEN İLÇEMİZE ZİYARET


ziyaret6 Bitlis Valisi Orhan Öztürk, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ahlat’a geldi. Vali Orhan Öztürk’ü ilk olarak Hükümet Konağı önünde Ahlat Kaymakamı Osman Dölek ve daire amirleri karşıladı.Daha sonra Ahlat Kaymakamlığı’na geçen Vali Öztürk, ilçenin genel durumu hakkında Ahlat Kaymakamı Osman Dölek’ten bilgi aldı. Daire amirlerinden de kurumlarıhakkında da ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Öztürk, herhangi bir sıkıntı ve eksiklerin olup olmadığını sordu. Köylerdeki çalışmalar hakkında da Kaymakam Dölek’ten bilgi alan Vali Orhan Öztürk, özellikle kanalizasyon çalışmaları tamamlanan köylerin içlerinin parke taşıyla döşenmesi gerektiğini belirtti.

VALİ ÖZTÜRK’TEN BAŞKAN ÇOBAN’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİVali Orhan Öztürk, kaymakamlık ziyaretinin ardından Ahlat Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye girişinde Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, belediye meclis üyeleri ve belediye personelleri tarafından karşılanan Vali Öztürk, 30 Mart yerel seçimlerinde tekrardan belediye başkanlığını kazanan Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban’ı tebrik ederek “Hayırlı Olsun” dileklerinde bulundu. Belediye çalışmaları hakkında başkan Çoban’dan bilgiler alan Vali Öztürk, yapılacak çalışmalarda başarılar diledi. Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ise, ziyaretin anısına Vali Orhan Öztürk’e Ahlat Bastonu hediye etti.

 

VALİ ÖZTÜRK, AHLAT ESNAFINI ZİYARET ETTİ Bitlis Valisi Orhan Öztürk, Ahlat’ta esnafları ziyaret ederek hem esnaflarla tanıştı, hem de seçimlerin ardından yaşanan gerginliklerden dolayı ilçe esnafına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. İlçede hemen hemen tüm esnafı dolaşan Vali Orhan Öztürk’e Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Kaymak, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat Emniyet Müdürü Şaban Doğan’da eşlik ettiler.İlçede ki esnafları gezerek geçmiş olsun temennilerinde bulunan Vali Öztürk, esnafın sorunlarını dinledi. Yaptığı ziyaretlerle ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Vali Öztürk, bu sıcaklığı gördükçe tanışma iştiyakı ve mümkün oldukça sohbet etme imkânını hissettiğini söyledi. Vali Öztürk, “Bitlisli tüm hemşerilerimi bir bir tanımak istiyorum. Esnafı dükkanında, memurumuzu bürosunda, sanayicimizi iş yerinde tanımayı arzu ediyorum. Bugüne kadar Bitlis’imizde, Mutki’de ve değişik yerlerde esnafımızla bir araya geldik. Ahlatlı esnafımıza bir merhaba demek için buradayız. İnşallah uğramadığımız tek bir dükkân kalmadan herkesi tanımak isteriz. Bu sıcaklığı gördükçe tanışmak ve mümkün olduğu kadar sohbet etme imkânını hissediyorum. Ama zamanımız elverişli olamayabiliyor. Ben bu vesile ile Ahlatlı tüm hemşerilerimi saygıyla selamlıyorum” dedi. Vali Öztürk Ahlat’ta yapmış olduğu esnaf ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.

ziyaret6

ziyaret2

ziyaret7

 

ziyaret4

ziyaret5

ziyaret8

vali ziyaret9

 

 

"Kutlu Şehir Ahlat "Tanıtım Filmi

“Kutlu Şehir Ahlat” Kısa Versiyon

“Kutlu Şehir Ahlat” Orta Versiyon

"Kutlu Şehir Ahlat "Uzun Versiyon

Ahlat Videoları

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 23. Bölüm

Diriliş Ertuğrul 25. Bölüm

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Kaymakamımızın Konuşması